Nejvyšší soud potvrdil tresty za korupci pro Kvapila a Novotného

05.06.2012 16:34

Nejvyšší soud (NS) definitivně potvrdil nepodmíněné tresty v korupční kauze bývalého starosty Brna-Žabovřesk Aleše Kvapila a někdejšího tajemníka Brna-středu Radovana Novotného. Soud odmítl jejich dovolání. Stejným způsobem soud naložil i s dovoláním nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana, který naopak žádal pro oba odsouzené přísnější tresty.

Nejvyšší soud potvrdil tresty za korupci pro Kvapila a Novotného
Foto: hns
Popisek: Fotokoláž.

Oba muži dostali za úplatkářství čtyři roky vězení a vysoké pokuty. Od loňska si odpykávají trest. Nejvyšší soud podle Knötiga nezjistil žádné chyby při rozhodování ve sledované kauze. Podrobnosti z odůvodnění svého verdiktu ale zatím nezveřejnil. "Odůvodnění musejí nejprve dostat účastníci řízení," uvedl mluvčí NS Petr Knötig. Oba odsouzení mají nyní ještě teoretickou možnost podat ústavní stížnost.

Někdejší politici ODS

Kvapil s Novotným (oba dříve ODS) žádali podle pravomocného rozsudku nejprve čtyři miliony korun, pak dva a nakonec milion korun za to, že Kvapil pomůže získat podnikateli Jiřímu Štoplovi povolení pro stavbu obchodně-administrativní budovy Sonocentrum v Žabovřeskách.  Novotný byl podle obžaloby pověřen domlouváním termínů schůzek. Nakonec jej s milionem korun od Štopla zadržela policie. Podle Novotného však šlo o řádně vyplacenou provizi, kterou mu Štoplova firma poskytla za poradenství. Kvapil i Novotný vinu v plném rozsahu popírají.

Dvojice dostala nejprve u brněnského krajského soudu za korupci sedm let vězení. Kvapil měl navíc zaplatit pokutu půl milionu a Novotný 250 tisíc korun. Vrchní soud v Olomouci ale následně verdikt změnil. Tresty snížil na čtyři roky pro oba a zvýšil pokuty. Kvapil musí uhradit milion a Novotný půl milionu korun.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: čtk, mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VIDEO Eva Holubová a TOP 09 na jednom pódiu. Rána Zemanovi. Chvalozpěv na Milion chvilek. Ale i Havel a slova o migraci

21:15 VIDEO Eva Holubová a TOP 09 na jednom pódiu. Rána Zemanovi. Chvalozpěv na Milion chvilek. Ale i Havel a slova o migraci

TOP 09 se rozhodla uspořádat předvánoční talk show europoslance Luďka Niedermayera s herečkou Evou H…