Nejvyšší žalobce Zeman nedostal z Hradu pozvání na 28. října

21.10.2019 15:00 | Zprávy
autor: mp

Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman zatím nedostal pozvánku na slavnostní udílení státních vyznamenání na Pražském hradě 28. října. ČTK to dnes bez bližších podrobností řekl mluvčí nejvyššího žalobce Petr Malý. Pozvání Pavel Zeman nedostal ani loni.

Nejvyšší žalobce Zeman nedostal z Hradu pozvání na 28. října
Foto: Hans Štembera
Popisek: Na Pražském hradě proběhla inaugurace nového prezidenta Miloše Zemana

Nejvyšší státní zástupce se zhruba před dvěma lety odmítl dostavit na schůzku s prezidentem Milošem Zemanem. Nejvyšší státní zastupitelství totiž tehdy dohlíželo na vyšetřování kauzy v Lesní správě Lány spadající pod prezidentskou kancelář. Pavel Zeman tehdy podle zjištění serveru Seznam Zprávy nechtěl ohrozit integritu vyšetřování.

„Od té doby, kdy pan nejvyšší státní zástupce odmítl schůzku s panem prezidentem za situace, kdy bylo Nejvyšší státní zastupitelství činné v kauze Lesní správy Lány, pan nejvyšší státní zástupce žádné pozvání na Hrad nedostal a s žádným už ani nepočítá,“ řekl tehdy Malý.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Ing. Jan Schiller byl položen dotaz

Pomoc Ukrajině

Jste pro pomoc Ukrajině, to i já. Jak se ale díváte na pomoc ukrajinským uprchlíkům zde? Podle mě mají mnohem víc výhod než občané ČR, kteří potřebují pomoc od státu. Ano, ti sice nejsou uprchlíci, ale měli by proto na tom být hůř

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Do Česka nejezděte!” Dopis Posseltovi podepsali poslanci, ombudsman a desítky dalších

20:11 „Do Česka nejezděte!” Dopis Posseltovi podepsali poslanci, ombudsman a desítky dalších

Nejezděte do Brna. 44 osobností včetně poslanců, senátorů, vysokoškolských pedagogů, diplomatů, novi…