Někdo skartoval materiály v kauze Opencard, tvrdí šéf protikorupčníků

2. 8. 2012 20:58

Šéf protikorupční policie Tomáš Martinec tvrdí, že někdo zničil důležité materiály, které se týkaly kauzy Opencard. Údajně k tomu došlo v době, kdy byl primátorem Pavel Bém.

Někdo skartoval materiály v kauze Opencard, tvrdí šéf protikorupčníků
Foto: Pavel Kozdera
Popisek: Plk. Tomáš Martinec, šéf ÚOKFK
reklama

„Je pravda, že když jsem nastupoval, měl jsem na stole od kolegů několik stížností na předchozí vedení protikorupčního útvaru. Záměrně třeba zdržovali záznam o zahájení úkonů v trestním řízení a než mohl konkrétní policista začít něco dělat, tak došlo ke skartaci materiálů, které k trestnímu řízení potřeboval,“ uvedl Tomáš Martinec v rozhovoru pro HN.

Jako příklad takového případu uvedl kauzu Opencard – konkrétně v době, kdy byl primátorem Pavel Bém. „Vyšetřování bylo zdržováno patnáct dní a mezitím na magistrátu skartovali důležité materiály. Trestní řízení v kauze Opencard pokračuje, stíháme víc než deset osob. Ale jsou to jen řadoví úředníci. Z toho co vím, mělo stíhání mířit výš,“ popisuje šéf protikorupční policie.

V rozhovoru si mimo to stěžuje i celkově na vyšetřování korupčních případů, hlavně v dobách Vlastimila Rampuly. „Přišla změna na Nejvyšším státním zastupitelství, kam nastoupil Pavel Zeman. Postupně se mění poměry i na krajských státních zastupitelstvích. Důležitá změna teď proběhla v Praze, kam byla jmenována Lenka Bradáčová. Státní zastupitelství patřila mezi největší brzdy vyšetřování korupce,“ tvrdí Martinec.

„Typicky privatizace Mostecké uhelné společnosti z devadesátých let. Když případ dozorovalo pražské vrchní státní zastupitelství, nemohli jsme se hnout z místa. Teď, když je dozor v Olomouci, to najednou jde. V krátké době jsme byli schopni obvinit konkrétní lidi,“ pochvaluje si.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pan
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To chvilkaře zklame! Xaver vytáhl projev o situaci v ČT. A radoval se

19:25 To chvilkaře zklame! Xaver vytáhl projev o situaci v ČT. A radoval se

Moderátor Luboš Xaver Veselý na svém Facebooku sdílel videa s názory na jeho zvolení do Rady České t…