Někteří vojáci v záloze: Odmítáme válku, do které nás ženou politici. Nedáme naše děti do nějakého amerického Vietnamu nebo fašistům z Ukrajiny

04.05.2015 15:02 | Zprávy
autor: vam

Začátkem tohoto roku vznikla iniciativa „Českoslovenští vojáci v záloze proti válce plánované velením NATO“, jejímž iniciátorem byl veterán z Afghánistánu Marek Obrtel, který se v závěru loňského roku rozhodl vrátit vyznamenání, která mu byla udělena, na protest kvůli politice Severoatlantické aliance.

Někteří vojáci v záloze: Odmítáme válku, do které nás ženou politici. Nedáme naše děti do nějakého amerického Vietnamu nebo fašistům z Ukrajiny
Foto: Hans Štembera
Popisek: Marek Obrtel

Iniciativa zveřejnila na serveru youtube.com prohlášení, v němž informuje, že o uplynulém prodlouženém víkendu se její zástupci sešli na moravské Pálavě, aby utvořili základní strukturu iniciativy. „A hlavně jsme chtěli, aby se oficiálně ujal velení podplukovník Marek Obrtel,“ uvedl zakladatel iniciativy Ondřej Hrčiak.

Uvedl, že se nás naši politici snaží zatáhnout do války. „Chtějí zbrojit. A teď si vymysleli, že budou odvádět do armády osmnáctiletý děti, a dokonce i holky,“ řekl s tím, že politici se prý chystají upravit přísahu tak, aby mohli vojáky poslat do „jakéhokoliv příštího amerického Vietnamu.“

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Zuzana Majerová byl položen dotaz

Vy pořád mluvíte o svobodě slova a politickém procesu

Ale když to, co tvrdíte vy nebo máte na plakátech řekne někdo jiný, jde před soud. A co vím, někteří za to dostali i tresty. Kde je rovnost a spravedlnost? Zastali jste se nějak těch, co za svůj názor, kterým prezentovali třeba i vaše názory, byli potrestáni?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

7 dní do devadesátky. Milion chvilek vytáhne na Letné znovu Svěráka

20:30 7 dní do devadesátky. Milion chvilek vytáhne na Letné znovu Svěráka

Herec a scenárista Zdeněk Svěrák se jako dlouholetý podporovatel občanských iniciativ znovu chystá v…