Německo: Uprchlíci, zůstaňte venku? No, takto to dopadlo

05.09.2017 8:26 | Zprávy

Německému obyvatelstvu pomalu, ale jistě dochází s žadateli o azyl z Afriky a Blízkého východu trpělivost. Naposledy se rozhodla k ráznému kroku majitelka obchodu v bavorském Tögingu.

Německo: Uprchlíci, zůstaňte venku? No, takto to dopadlo
Foto: Jan Rychetský
Popisek: O nabíjení mobilů u jedné z restaurací je obrovský zájem

Mnozí žadatelé o azyl v Německu patrně nepochopili, že zboží v obchodech není zadarmo, ale musí si na ně vydělat a koupit si je za peníze. Majitelka obchodu „12 planet“ v malé bavorské obci Tögingu se snažila poměrně dlouho být trpělivá a posuzovat kulturní odlišnosti ve vnímání soukromého majetku velkoryse a jaksi multikulturně. Když však žadatelé o azyl odcizili z její pokladny celých 400 eur, došla jí trpělivost.

„Pozor! Veřejné prohlášení: Nepřejeme si, aby do našeho obchodu dále chodili žadatelé o azyl,“ vyvěsila oznámení bezradná Birgit Bachhammerová dle deníku Passauer Neue Presse, pro který exkluzivně svůj poněkud kontroverzní krok vysvětlovala. „Pachatelem je pokaždé žadatel o azyl. Můžete je pořád sledovat a být kdo ví jak opatrní, ale stejně si najdou nějaký způsob, jak vás znovu okrást,“ stěžovala si zoufalá majitelka obchodu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: pro

Jan Kuchař byl položen dotaz

Proč neodejdete z vlády?

Nechápu to. Vždyť i když vy za ODS stojíte, ona se vás snaží evidentně do celé kauzy namočit, abyste se potopili s ní. A vy si to necháte líbit?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů: