Německo vládne EU: Migranty přijmete! Postaráme se, vzkázalo i Česku. Je VIDEO

06.07.2020 7:03

Poslanec za AfD Peter Bystroň interpeloval německého ministra zahraničí Heiko Maase ve věci přerozdělování migrantů po celé Evropě. Překlad jeho interpelace přinesl na svém facebookovém profilu lídr SPD Tomio Okamura. „Na tohle není jiná odpověď než czexit,“ rozčílil se.

Německo vládne EU: Migranty přijmete! Postaráme se, vzkázalo i Česku. Je VIDEO
Foto: reprofoto: video ze stránek SPD
Popisek: Heiko Maas.

„Pane ministře, ve své řeči jste vyzdvihl solidaritu a suverenitu. Současně jste řekl, že chcete solidaritu vyžadovat. To musí vyvolat ve všech zemích střední a východní Evropy obavy z toho německého předsednictví EU, když jim vyhrožujete, že od nich budete něco vyžadovat. Vy jste totiž jedním dechem i řekl, o co vám jde – a sice, že si chcete vynutit přerozdělování migrantů po celé Evropě. Přitom jste nám dnes ráno ve výboru sám říkal, že tady zrovna včera byl český ministr. Vy znáte obavy zemí Visegrádské čtyřky, a přesto jdete hlavou proti zdi. Nechcete si to rozmyslet? Střední a východní Evropa vás v tomto již léta nenásleduje, lidé v těchto zemích to nechtějí, tak jim odsud z Berlína nediktujte a nenuťte je k něčemu, co nechtějí,“ poznamenal Bystroň v interpelaci. 

Anketa

Vadí vám, že vláda plánuje schodek rozpočtu 500 miliard?

69%
31%
hlasovalo: 11575 lidí

„Nedělejte si naděje, já si to nerozmyslím, protože jsem pevně přesvědčen o tom, že členství v EU s sebou přináší jak práva, tak povinnosti. Mnozí v EU profitují v obrovském rozsahu z členství v EU, finančně, ale nejen finančně. Jsou ale i jiné věci, jiné základní hodnoty, ke kterým jsme se členstvím v EU zavázali. A proto uvnitř EU nelze využívat pouze práv, ale je nutné i plnit povinnosti, které jsou s tím spojené. A to bude téma německého předsednictví,“ odvětil mu Maas.

Německé půlroční předsednictví EU začalo 1. července. „Německý ministr zahraničí Heiko Maas řekl hned druhý den, tento čtvrtek 2. 7., natvrdo v německém Parlamentu, že nám VNUTÍ migranty!!!“ poznamenal k tomu následně lídr SPD Tomio Okamura. „Na tohle není jiná odpověď než czexit. A zcela skandální je, že s německým ministrem zahraničí jednal v Berlíně den předem, tedy tento měsíc 1.7., český ministr zahraničí Petříček (ČSSD) a u nás v ČR není zveřejněn žádný výstup z tohoto jednání! Co nám vláda hnutí ANO, ČSSD a KSČM tají?“ rozčílil se Okamura.

„Co k tomu dodat? Hnutí SPD prosazuje jako jediná parlamentní strana nulovou toleranci nezákonné migrace a referendum o vystoupení ČR z EU, aby sami naši občané rozhodli o své budoucnosti ve své zemi. Nesouhlasíme s diktátem EU, pozitivní diskriminací nepřizpůsobivých ani islamizací. Všichni lidé v ČR musí mít nejen stejná práva, ale také povinnosti. Hnutí SPD trvá na dodržování zákonů. Stát musí zajistit ve všech ohledech, aby byl slušný a pracující občan na 1. místě! Podpořte nás prosím ve volbách!“ uzavřel.

Anketa

Má Zeman pravdu, že heslo ,,Black Lives Matter" je rasistické?

98%
2%
hlasovalo: 33268 lidí

Ministr Maas se pro přerozdělování migrantů napříč EU vyslovil naposledy v květnu tohoto roku, kdy uvedl, že přístup evropských států k uprchlíkům je „největším znakem neschopnosti EU.“ Dle jeho vyjádření, které citovala německá média, se od roku 2015 v této otázce nic nevyřešilo a Evropa potřebuje přerozdělovací mechanismus pro státy, které jsou migranty ochotny přijmout. A ty státy, které k tomu nejsou ochotny, jako třeba Maďarsko, podle něj musí převzít odpovědnost v jiných oblastech, například pomoci s válkami v Africe, které masovou migraci způsobují.

Vláda Angely Merkelové v prioritách svého předsednictví zdůraznila, že si klade za cíl řešení koronavirové i ekonomické krize. Nastavení vztahů EU a Velké Británie a řešení dalších klíčových otázek, jako je boj proti globálnímu oteplování a hledání role Evropy ve světě.

„Hlavní prioritou programu německého předsednictví v Radě EU je bezprostřední zvládnutí následků koronavirové pandemie. Virus musí být poražen, evropské hospodářství obnoveno a v Evropě posílena sociální soudržnost. K dosažení tohoto cíle se Německo spoléhá na společnou, koordinovanou akci, evropskou solidaritu a sdílené hodnoty. Existují velká očekávání, že Německo dosáhne pokroku v dalších důležitých otázkách budoucnosti. Například Německo se chce v rámci svého předsednictví věnovat hlavním transformačním procesům naší doby – jako je změna klimatu nebo digitalizace. Je také důležité posílit schopnost Evropy jednat navenek. Pouze tak může Evropa hájit své zájmy a převzít odpovědnost ve světě,“ stojí v textu německé vlády.

Kabinet Angely Merkelové chce roli EU ve světě posílit, ale také se starat o to, aby EU byla spravedlivější.

K předsednictví Německa se pro server Echo24.cz vyjádřil i bývalý europoslanec Ivo Strejček (ODS). "Přestože jde pouze o formální akt, neboť Německo už celá léta rozhoduje o všem, co se v EU stane, na půl roku oficializované nadvlády Německa nad EU je nutné si všímat velmi bedlivě a s mimořádnou ostražitostí," uvedl. Vzpomíná na situaci v roce 2007, kdy se Německo ujalo předsednictví a byl spuštěn proces, jenž skončil Lisabonskou smlouvou. 

„Příběh' Lisabonské smlouvy jako výsledku německého předsednictví v roce 2007 je nutné připomenout jako učebnicový příklad reality, v níž Německo mělo tehdy a má i dnes sílu vnutit zbytku EU svoji vůli," poznamenal Strejček.

"Není třeba detailně analyzovat program a plán německé politiky na budoucích šest měsíců. Na to se stačí podívat na upravený pracovní plán Evropské komise a dlouhodobě sledovat vnitřní německou politiku. Vcelku přesně pak usoudíme, že Merkelové 'program pro silnější Evropu' bude obrazem německé vnitřní politiky opírajícím se o dávno vyřešenou otázku, zda Evropa bude německá, či Německo evropské (platí to první)," uzavřel.

 

reklama

autor: vef

změny ve smlouvách

Dobrý den, nechápu, jak piráti mohou podpořit pro nás tak nevýhodné změny zakládajících smluv EU. Nebo myslíte, že jsou pro nás výhodné? A kdyby byly změny schváleny, neměli bysme jako občané mít pak možnost rozhodnout, zda chceme v EU nadále zůstávat? Myslíte, že změny projdou?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Nátlak a ataky na Václava Moravce, hrozil se bývalý předseda. A co můžeme v Radě ČT čekat s novou šestkou ze Senátu?

8:16 Nátlak a ataky na Václava Moravce, hrozil se bývalý předseda. A co můžeme v Radě ČT čekat s novou šestkou ze Senátu?

TÝDEN V MÉDIÍCH Stávka pracovníků ve školství potvrdila, že jsme opět v situaci, kdy rozlišujeme rež…