„Pane ministře, ve své řeči jste vyzdvihl solidaritu a suverenitu. Současně jste řekl, že chcete solidaritu vyžadovat. To musí vyvolat ve všech zemích střední a východní Evropy obavy z toho německého předsednictví EU, když jim vyhrožujete, že od nich budete něco vyžadovat. Vy jste totiž jedním dechem i řekl, o co vám jde – a sice, že si chcete vynutit přerozdělování migrantů po celé Evropě. Přitom jste nám dnes ráno ve výboru sám říkal, že tady zrovna včera byl český ministr. Vy znáte obavy zemí Visegrádské čtyřky, a přesto jdete hlavou proti zdi. Nechcete si to rozmyslet? Střední a východní Evropa vás v tomto již léta nenásleduje, lidé v těchto zemích to nechtějí, tak jim odsud z Berlína nediktujte a nenuťte je k něčemu, co nechtějí,“ poznamenal Bystroň v interpelaci.
„Nedělejte si naděje, já si to nerozmyslím, protože jsem pevně přesvědčen o tom, že členství v EU s sebou přináší jak práva, tak povinnosti. Mnozí v EU profitují v obrovském rozsahu z členství v EU, finančně, ale nejen finančně. Jsou ale i jiné věci, jiné základní hodnoty, ke kterým jsme se členstvím v EU zavázali. A proto uvnitř EU nelze využívat pouze práv, ale je nutné i plnit povinnosti, které jsou s tím spojené. A to bude téma německého předsednictví,“ odvětil mu Maas.
Německé půlroční předsednictví EU začalo 1. července. „Německý ministr zahraničí Heiko Maas řekl hned druhý den, tento čtvrtek 2. 7., natvrdo v německém Parlamentu, že nám VNUTÍ migranty!!!“ poznamenal k tomu následně lídr SPD Tomio Okamura. „Na tohle není jiná odpověď než czexit. A zcela skandální je, že s německým ministrem zahraničí jednal v Berlíně den předem, tedy tento měsíc 1.7., český ministr zahraničí Petříček (ČSSD) a u nás v ČR není zveřejněn žádný výstup z tohoto jednání! Co nám vláda hnutí ANO, ČSSD a KSČM tají?“ rozčílil se Okamura.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLbox PL na Seznam.cz + ParlamentníListy TV
sledujte PL na YouTube + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na GoogleZprávy + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na Facebooku
Centrum pravidel a procesů ParlamentníListy.cz
Prezident
V čem myslíte, že je omezována kontrola prezidenta? Kdo a jak vůbec může kontrolovat prezidenta? A myslíte, že se Zeman nebo Pavel povyšují nad soudy? To podle mě ne, nad ostatní politiky to ano, ale asi se to fakt dalo čekat. Hodně se teď taky mluví o tom, že jde ústavní soud na ruku prezidentovi, ...
Další články z rubriky
13:50 Macinka se v Partii otřel o Pavla. Opozice začala kvičet
Nedělní Partii na CNN Prima News čeká letní přestávka. Ale ještě před ní proti sobě ve studiu stanul…
- 10:59 Obstrukce? Ústavní soud posvětil zbraň proti nim. Už Fialovi
- 20:31 „Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené
- 20:22 „Se Seznamem končím“. Únik dat k Pokorné a Slonkové rozpoutal bouři
- 18:45 „Budu kandidovat!“ Novotného plány a další historky z Řeporyjí
- 15:53 Babiš v Gdaňsku: „Pouze mír může zajistit budoucnost Ukrajiny“. A je křik


