Nesmysly, já se tím nebudu řídit! Ve studiu ČT si ministr Toman vyléval zlost na Brusel. Moravec musel zakročit

26.04.2020 13:28 | Zprávy
autor: mp

Ministr zemědělství za ČSSD Miroslav Toman před kamerami České televize Václavu Moravcovi vysvětloval, proč potřebujeme prodloužit nouzový stav. Půjde prý mimo jiné o to, že v zemědělství budou bez nouzového stavu chybět tisíce pracovníků. Poté se pořádně obul do Evropské unie. Ta prý v koronavirové krizi vydává jedno nesmyslné vyjádření za druhým. „To jsou nesmysly a já na to nepřistoupím,“ křičel před kamerami na Brusel Toman.

Nesmysly, já se tím nebudu řídit! Ve studiu ČT si ministr Toman vyléval zlost na Brusel. Moravec musel zakročit
Foto: repro ČT, tan
Popisek: Marian Jurečka a Miroslav Toman před kamerami České televize

V nedělních Otázkách Václava Moravce diskutovali ministr zemědělství za ČSSD Miroslav Toman, bývalý ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL), prezidentka Potravinářské komory Dana Večeřová a místopředseda Asociace soukromého zemědělství Jan Štefl.

Jurečka hned v úvodu úřadu konstatoval, že lidovci nebudou hlasovat pro prodloužení nouzového stavu do 25. května, pokud vláda nepoloží na stůl opravdu pádné argumenty.

Po Jurečkovi si vzal slovo Toman, který složil poklonu potravinářům a zemědělcům. „Napřed mi dovolte, abych poděkoval lidem v první linii a speciálně potravinářům a zemědělcům,“ zahájil svou promluvu ministr Toman s tím, že právě zemědělci a potravináři se starají o to, aby v České republice bylo co jíst.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

Ing. Andrej Babiš byl položen dotaz

Co uděláte z Prokopem?

To, že nepřiznal hned 3 byty přeci nemůže být náhoda, a jestli zapomněl, jak tvrdí, tak to je podle mě výmluva dítěte, která z něj ale rozhodně nedělá dobrého politika. Co mi přijde také dost divné, že si prý na byt bral hypotéku, ale ANO daroval milion. Dají se v ANO koupit funkce a místa na kandid...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zdravím Vaška Moravce. Tu miliardu mu nezávidím.” Vyplouvají vážné věci

4:46 „Zdravím Vaška Moravce. Tu miliardu mu nezávidím.” Vyplouvají vážné věci

Jak to dopadá, když se má omluvit za nepravdivé nařčení neziskovka vedená Václavem Moravcem? Takovou…