Nová čísla: Radovat se mohou Babiš a Okamura

25. 1. 2016 11:10

Hnutí ANO stále první. Takový je výsledek průzkumu agentury STEM v otázce popularity politických stran na začátku roku 2016. Velký skok zaznamenala především strana Svoboda a přímá demokracie poslance Tomio Okamury, která získala 4,4 %, což je více než původní Okamurova strana Úsvit (2,2 %).

Nová čísla: Radovat se mohou Babiš a Okamura
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomio Okamura
reklama

Hnutí ANO (26,8 %) opanovává první příčku před druhou sociální demokracií (21,7 %). Obě strany v závěru roku mírně posílily. Třetí jsou komunisté (14,1 %). Následuje je ODS (8,7 %) a TOP 09.

Občanští demokraté mírně posilují, oproti tomu TOP 09 (6,6 %) po odchodu Karla Schwarzenberga z postu předsedy ztrácí. Na konci minulého roku ji podporovalo 8,9 % dotázaných. 

Poslední stranou, která by se dostala na půdu Poslanecké sněmovny, by byla KDU-ČSL (6,2 %).

Celý průzkum ZDE

V případě, že by se volby do Sněmovny konaly nyní, vytvořila by současná koalice ANO, ČSSD a KDU-ČSL velmi silnou ústavní většinu 139 mandátů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pavel Novotný v ráži: Vyzkoušel jsem všechny dostupné drogy. Uprchlíci? Vstřebali bychom sto tisíc. Já bych zvládnul deset

22:22 Pavel Novotný v ráži: Vyzkoušel jsem všechny dostupné drogy. Uprchlíci? Vstřebali bychom sto tisíc. Já bych zvládnul deset

Starosta pražských Řeporyjí a významný politik ODS Pavel Novotný přišel podebatovat do Studia svobod…