Nová čísla: Zeman jasně vede, Horáček na něj nemá

13.03.2017 7:51

Pozici největšího favorita necelý rok před volbami nové hlavy státu si upevňuje Miloš Zeman. Vyplývá to z reprezentativního výzkumu agentury Médea Research pro časopis Týden.

Nová čísla: Zeman jasně vede, Horáček na něj nemá
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman oznámil svou opětovnou prezidentskou kandidaturu

Skutečně dojde na očekávaný souboj Miloš Zeman versus Michal Horáček? Podle exkluzivního výzkumu agentury Médea Research by žádný z možných kandidátů na Hrad nevyhrál už v prvním kole, avšak do finále prezidentské volby by se dostaly právě tyto dvě osobnosti. I když každá v jinak silné pozici. Zemanovi by v únoru dalo hlas 35,2 procenta voličů, Horáčkovi 13,8 procenta, píše Týden.

Žádný jiný možný prezidentský kandidát podle průzkumu nepřesáhl desetiprocentní hranici. Na třetím místě je zhruba s osmi procenty ekonom Jan Švejnar. Jenže volební kampaň ještě ani pořádně nezačala, byť například Horáček pilně objíždí regiony. O některých osobnostech ovšem ještě není pořádně slyšet. Například profesor Kolumbijské univerzity Švejnar sice možnou kandidaturu připustil už loni koncem května, jenže tím to také zatím skončilo. A třeba čtvrtý v pořadí Tomio Okamura patrně do voleb ani nepůjde, jeho strana SPD spíše podpoří současnou hlavu státu, podotýká časopis.

Prezidentskými kartami podle něj může zamíchat Jiří Drahoš, předseda Akademie věd ČR, který si podle průzkumu za pouhý měsíc polepšil z jednoho procenta volební přízně na více než pět procent. Ministr obrany Martin Stropnický (ANO) by měl jen lehce přes tři procenta.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vam

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Toto přeje Zemanovi herec - fanoušek Pirátů. Chudák Bohdalová

12:00 Toto přeje Zemanovi herec - fanoušek Pirátů. Chudák Bohdalová

Mezi podporovatele Pirátů a STAN, kterými se strana chlubí, se nově zařadil herec Karel Zima. Na koa…