Nové sankce proti Rusku nebudou. Angela Merkelová ale doporučuje něco jiného

11. 11. 2014 16:51

Německá kancléřka Angela Merkelová nepředpokládá, že by Evropská unie uvalila vůči Rusku nové hospodářské sankce. Podle ní se ale může rozšířit evropský seznam jednotlivců, kterých se týkají dosavadní sankce, a to o lidi, kteří pomáhali s uskutečněním voleb v separatisty ovládaných územích na východě Ukrajiny. Merkelová to řekla na tiskové konferenci po jednání s pákistánským premiérem Navázem Šarífem.

Nové sankce proti Rusku nebudou. Angela Merkelová ale doporučuje něco jiného
Foto: Hans Štembera
Popisek: Kancléřka Angela Merkelová

„S ohledem na volby, které pokládáme za nelegální, mohu říci, že se podíváme na to, zda je třeba zařadit na seznam jednotlivce, kteří pomáhali tyto volby uskutečnit," řekla Merkelová. Lidé zařazení na evropský seznam mimo jiné nemohou cestovat do Evropské unie. „Kromě toho se ale nové hospodářské sankce neplánují," doplnila kancléřka.

Soustředíme se na to, aby se podařilo prosadit zastavení bojů

„Nyní se s ohledem na nadcházející zimu a na humanitární situaci na místě soustředíme především na to, aby se podařilo skutečně prosadit zastavení bojů," zdůraznila kancléřka. „Samozřejmě také sledujeme zprávy o tom, že na území (ovládané separatisty) stále přicházejí zbraně. To v žádném případě není příspěvek k tomu, aby se tamní situace stabilizovala," dodala Merkelová.

Kancléřka už minulý týden kritizovala Rusko za jeho postoj k ukrajinské krizi. Vadilo jí mimo jiné to, že se Moskva rozhodla respektovat výsledky separatistických hlasování v povstalecké Doněcké a Luhanské lidové republice. Merkelová s ohledem na tuto situaci řekla, že nevidí žádný důvod protiruské sankce odvolávat.

Evropská unie uvalila sankce na ruské představitele a firmy kvůli ruské anexi ukrajinského poloostrova Krym a kvůli tomu, že Moskva poskytuje podporu separatistům na východě Ukrajiny.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Exprezident Klaus udeřil na ČT: Skandální. Kulturní neomarxistická propaganda! Toto přebírají z německé televize

6:30 Exprezident Klaus udeřil na ČT: Skandální. Kulturní neomarxistická propaganda! Toto přebírají z německé televize

Exprezident Václav Klaus v textu pro páteční MF Dnes napsal, že donedávna netušil, jak Česká televiz…