Novinář vytočil Babiše. To jste mlčeli! Zalezlí! spustil nas*aný premiér. A pak z opozice vytáhl Kalouska a začal sekat

24.04.2020 19:13 | Zprávy
autor: tle

Andrej Babiš se rozčílil po dotazu novináře Radka Bartoníčka na tiskové konferenci po jednání vlády. „Na začátku jste měli všichni strach, to jste nás nekritizovali, to jste mlčeli chvilku. I opozice byla zalezlá, všichni jsme se báli. Jestli to nebude jako v Itálii, jestli tu nebudou tisíce mrtvých, no a my jsme to zvládli,“ odpověděl Babiš zvýšeným hlasem, přeskakujícím do slovenštiny. Došlo i na symbol korupce a toho, kdo tu nasekal dluhy za 670 miliard, na Miroslava Kalouska.

Novinář vytočil Babiše. To jste mlčeli! Zalezlí! spustil nas*aný premiér. A pak z opozice vytáhl Kalouska a začal sekat
Foto: Repro ČT24
Popisek: Premiér Andrej Babiš přednáší svůj druhý mimořádný projev během nouzové stavu

Po jednání vlády následovala tisková konference, kde se Radek Bartoníček ze serveru Aktuálně.cz premiéra zeptal: „Dobrý den, Radek Bartoníček, Aktuálně.cz. Přeji všem pěkný pátek a panu premiérovi děkuji, že přišel na tiskovku. Pane premiére, první dotaz prosím. Já na to ještě navážu, cítím, že reagujete trošku naštvaně, ale nemůžete se divit. Lidé šli spát a měli pocit na základě řady výroků politiků včera, že ta opatření budou trvat ještě nějakou dobu. Ráno se probudili a ta opatření, se dozvěděli z jednání vlády, že se uvolňují poměrně rychle. Nedáváte příliš důraz na veřejné mínění a ten tlak i některých možná politiků, ale i občanů, a na základě toho jste dali větší váhu než váhu odborníkům. To je jeden dotaz prosím.

A druhý dotaz. Vy jste přesně před měsícem vystoupil ve Sněmovně s projevem, s velmi pokorným, asi nejvstřícnějším, jaký jste kdy měl za tu dobu, co jste v politice, po tom měsíci, myslíte si, že došlo k určité spolupráci s opozicí, nebo máte pocit, že se to nepodařilo, a s tím souvisí dotaz, vy neodpovídáte na otázky v Poslanecké sněmovně, buď vůbec, nebo velmi málo. Plánujete, že byste přece jenom častěji vystupoval ve Sněmovně a reagoval na dotazy poslanců opozice?“ zeptal se novinář.

Tyto dotazy však Andreje Babiše rozlítily. Nejdříve poděkoval redaktorovi, že je jeho fanoušek. „Že mi tak fandíte a že vám tak chybím, a když začala krize, tak si pamatuji, že jsme měli vládu o půlnoci a na druhý den v devět a další den a stále jsem chodil na tiskovky, a potom jste mi říkali, že jsem populista, že stále jsem na tiskovkách, tak tady kolegové jsou velice schopní ministři, co obhajují své návrhy, o kterých rozhoduje vláda, takže jsem vyslyšel vaše přání a přišel jsem na tiskovku a nevím, co na to mám říct,“ vysvětlil premiér.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Nemá snad pravdu?

Belgický podnikatel a bývalý lobbista Frédéric Baldan, který kvůli kritice Ursuly von der Leyenové na několik měsíců přišel o přístup ke svým penězům, varuje, že se EU mění v totalitní stát, který chce ovládat veškeré aspekty našich životů. Toho podnikatele nemám, ale také mám dojem, že nás chce EU ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zdravím Vaška Moravce. Tu miliardu mu nezávidím.” Vyplouvají vážné věci

4:46 „Zdravím Vaška Moravce. Tu miliardu mu nezávidím.” Vyplouvají vážné věci

Jak to dopadá, když se má omluvit za nepravdivé nařčení neziskovka vedená Václavem Moravcem? Takovou…