Novinářka Groene Odkolek, kterou honili s kamerou wollnerovci, kandiduje do Senátu. Chce hájit skutečnou demokracii

26.07.2020 16:26 | Zprávy
autor: vef

Novinářka Lucie Groene Odkolek oznámila na svém webu Odkolek.com kandidaturu do Senátu, a to v obvodě číslo 24, za Prahu 9. „Je potřeba vrátit prázdným slovům jejich původní obsah. Hájit skutečnou demokracii a nezávislost," uvedla Groene, jež se snažila do horní komory Parlamentu dostat již před dvěma lety.

Novinářka Groene Odkolek, kterou honili s kamerou wollnerovci, kandiduje do Senátu. Chce hájit skutečnou demokracii
Foto: Hans Štembera
Popisek: Volební zákon, ilustrační foto

„Pro dnešní dobu je typické, že právě ty politické strany a hnutí, které se prohlašují za nejvíce ‚demokratické‘ a ‚liberální‘, mají ve skutečnosti k demokratickému a liberálnímu smýšlení nejdále. Další se prezentují jako ‚zelení‘, ale charakterizuje je především podpora bruselské velkoevropské politiky a pokračující ilegální migrace,“ uvedla Groene, s tím, že je potřeba vrátit prázdným slovům jejich původní obsah. 

„Hájit skutečnou demokracii a nezávislost. Bojovat proti postupnému omezování svobody slova a suverenity naší země. Především musíme konečně skutečně bránit naší zemědělskou půdu, naše nerostné bohatství, a zajistit všem bez rozdílu přístup k pitné vodě. Ta se nikdy neměla stát majetkem zahraničních firem,“ podotkla Groene, kandidující jako nezávislá s podporou Demokratické strany zelených – za práva zvířat.

„Tato strana dlouhodobě bojuje proti nesmyslnému trápení zvířat. Požaduje zastavení neúměrně dlouhých transportů našich hospodářských zvířat mimo EU, především do Turecka; a zrušit výjimky umožňující rituální zabíjení zvířat bez omráčení. Je potřeba zakázat množírny a zpřísnit tresty za týrání zvířat a v mnohem větší míře podporovat všechny ty, kteří každý den bojují za záchranu týraných nebo opuštěných zvířat.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Euro

Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Igor Chaun: Zchudlý a odnárodněný občan se nebouří. Znám plán EU

13:33 Igor Chaun: Zchudlý a odnárodněný občan se nebouří. Znám plán EU

Režisér Igor Chaun varuje před migračním paktem, který nedávno vstoupil v platnost. Podle něj není j…