Noviny: Obžaloba Nagyové kvůli rozvědce bude nejdříve v lednu

21.11.2013 6:20

Obžaloba Jany Nagyové (nyní Nečasové) a tří lidí z Vojenského zpravodajství kvůli údajnému zneužití rozvědky ke sledování tří osob, včetně bývalé manželky expremiéra Petra Nečase, bude dokončena nejdříve v lednu. Vyplývá to z rozhovoru šéfa Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) Roberta Šlachty pro dnešní Mladou frontu Dnes (MfD). Kauza Jany Nagyové podle Šlachty odhalila klientelistický systém, který sahal hluboko do společnosti.

Noviny: Obžaloba Nagyové kvůli rozvědce bude nejdříve v lednu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jana Nagyová

"Protáhlo se to některými posledními výslechy a také znaleckými posudky. Vyšetřování této větve případu ale už končí," řekl Šlachta. Bývalá šéfka Nečasova kabinetu Nagyová kvůli údajnému zneužití Vojenského zpravodajství čelí obvinění spolu se dvěma bývalými šéfy rozvědky Milanem Kovandou a Ondrejem Páleníkem a zpravodajcem Janem Pohůnkem. Podle Šlachty dostanou obvinění spis k seznámení do konce roku, poté bude podána obžaloba.

Podle Šlachty policie při vyšetřování kolem Jany Nagyové odhalila klientelistický systém založený na propojení řady aktérů. "Se znalostí celé kauzy říkám naprosto otevřeně, že všechny větve kauzy - zneužití rozvědky, trafiky a kmotři - spolu souvisí. A to přes některé osoby a informace ve spise," řekl Šlachta deníku. Odkazoval tak na vyšetřování údajného uplácení bývalých poslanců ODS místy ve státních firmách a údajného odtékání peněz z veřejných zakázek pro pražské lobbisty.

"Lidé byli dosazováni na určité funkce, aby tam poté plnili úkoly," popsal Šlachta klientelistický systém, který podle něj zasahoval i do justice. "Teď vím, že někteří lidé prostě nechtěli, abychom na vážných kauzách pracovali," řekl MfD na dotaz, zda někteří státní zástupci či soudci v minulosti neblokovali vyšetřování závažných kauz.  

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nikdo vám nebude věřit... Skutečné informace o táboře v Letech

20:18 Nikdo vám nebude věřit... Skutečné informace o táboře v Letech

O táboře v Letech u Písku, kde za druhé světové války zemřely stovky lidí, toho bylo napsáno již hod…