Nový slogan a přelepování billboardů. ČSSD čeká oranžový týden

20.10.2013 6:34

Oranžový týden. Tak nazvali sociální demokraté týden, který ještě zbývá do předčasných podzimních voleb do Poslanecké sněmovny. A v jeho rámci přelepí všechny své „staré“ billboardy.

Nový slogan a přelepování billboardů. ČSSD čeká oranžový týden
Foto: Michal Drabík
Popisek: Milan Chovanec u mikrofonu. V pozadí Bohuslav Sobotka
reklama

"Nebudeme přidávat reklamní plochy, neoblepíme celou republiku. Využijeme ty stávající. Jen změníme sdělení," uvedl pro deník Insider Milan Chovanec, volební manažer a místopředseda ČSSD. Co přesně ale hodlá změnit, odmítl předem prozradit.

"Mnozí voliči se rozhodují na poslední chvíli, budeme prostě mířit na ty nerozhodnuté," prozradil jen. Možnost, že by šlo o „mobilizaci“ ve stylu Václava Klause z roku 1998, však rázně odmítl: "Že bychom se chtěli učit od ODS? Tak to ne."

Podle informací deníku Insider od zdroje ze zákulisí sociální demokracie zní vítězná varianta nového sloganu „Fungující stát potřebuje silnou vládu.“ O heslu se dokonce údajně strhla minulé úterý bouřlivá debata, která zprvu nebyla uzavřena a protáhla se až do dalšího dne. Nakonec i přes kritické výhrady mnoha členů se jí prý podařilo prosadit předsedovi strany Bohuslavu Sobotkovi.

ČSSD tak zopakuje svůj slib o "fungujícím státu" a doplní ho o hrozbu "slabé vlády". Obává se totiž, že by se mohla opakovat situace z roku 2010, kdy sice volby vyhrála, ale vládu nesestavila.

Na schůzi se také strana zabývala otázkou, jak se postavit k malým stranám – zda přímo zaútočit a vyzvat voliče, aby místo nich volili sociální demokracii, či jen zdůrazňovat potřebu silné ČSSD a konkurenci nedělat zadarmo reklamu tím, že je budou představitelé sociální demokracie zmiňovat.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nem
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Xaver: Miroslava Němcová? Jako Jiřina Švorcová. Špína z ČT a hra proti mně

11:02 Xaver: Miroslava Němcová? Jako Jiřina Švorcová. Špína z ČT a hra proti mně

Moderátor a nově zvolený radní ČT Luboš Xaver Veselý se vydal za svým kolegou z branže Čestmírem Str…