O Zemanovi a jeho prasátkách. Pro Šafrův web sepsal Jan Jandourek

08.07.2017 13:11

Komentátor Jan Jandourek se na serveru Forum24.cz šéfredaktora Pavla Šafra obul do prezidenta Miloše Zemana. Důvodem byla prezidentova slova ohledně romského tábora v Letech a vepřína v dané lokalitě.

O Zemanovi a jeho prasátkách. Pro Šafrův web sepsal Jan Jandourek
Foto: Hanka Brožková - KPR
Popisek: Prezident Miloš Zeman
reklama

„Proti výrokům prezidenta Zemana ohledně (ne)zrušení vepřína postaveného na místě někdejšího romského koncentračního tábora v Letech u Písku se ohradila Vládní rada pro romské záležitosti,“ konstatuje úvodem svého komentáře Jandourek a připomíná vyjádření Rady, která uvedla, že pietní území se k jiným účelům nevyužívá. „Připomeňme existenci rozsáhlých, ‚prakticky nevyužitých ploch‘ v Osvětimi, Terezíně, Lidicích, Ležákách a na mnoha jiných místech poznamenaných rasistickými genocidami druhé světové války,“ uvedla Rada. 

Jandourek si pak povšiml i slov občanské členky Rady Martiny Horváthové, jež slova prezidenta vnímá jako populistická, kterými chce posílit svou pozici v nadcházejících prezidentských volbách. To však popírá hradní mluvčí Jiří Ovčáček. Podotkl, že ve svobodné zemi má prezident republiky právo na názor. 

Rada pak, uvádí Jandourek, poukazuje na to, jak během 20 let Zeman změnil na vepřín v Letech názor. „Pan prezident prostě časem dospěl k názoru, že neustálé a nekonečné tahanice nejsou řešením, protože zcela zbytečně překrývají historickou paměť,“ konstatuje prý Ovčáček. 

Původní text ZDE.

„Zeman také mluví o tom, že by přestěhováním vepřína vznikla 'jen prázdná plocha' a že by došlo k 'národohospodářským ztrátám'. Na to mu Rada připomněla, že to už je vlastností pietních míst, že se k ničemu jinému nepoužívají, třeba Terezínský památník. A jaký by tam mohl být hypermarket nebo parkoviště! Poláci vedli před lety vášnivou debatu, jestli smí mimo areál koncentráku stát nějaký obchod. My jsme někde úplně jinde. Spíš někdo připomene, že za ty peníze na výkup vepřína by se dalo postavit půl kilometru pražského metra,“ zmínil Jandourek se slovy, že „Zeman je prostě parazit, který ... využívá temných nálad ve společnosti s cílem udržet se ještě nějakou dobu na výsluní“.

„Orwellova Farma zvířat končí scénou, kdy spolu hodují prasátka a lidští obchodníci a ostatní zvířátka se na to koukají oknem. Dívají se na prasata a na lidi a zase na prasata a zjišťují, že už nedokážou poznat, kdo je kdo. No ano, takové věci se občas stávají,“ uzavřel.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rasová válka v USA: Trump udeřil. A mrtvý černoch? S ním to prý bylo všelijak

7:34 Rasová válka v USA: Trump udeřil. A mrtvý černoch? S ním to prý bylo všelijak

Protesty, rabování a zařazení organizace ANTIFA na seznam teroristických organizací. To vše zřejmě z…