ODS je duševně nemocný pacient. Katastrofa na obzoru, varuje Šťastný

14.01.2013 16:01

Poslanec za ODS Boris Šťastný okomentoval pro server Týden.cz naprostý propad kandidáta na prezidenta Přemysla Sobotky. Podle něj má jeho strana opravdu velký problém, vedení jej však stále neřeší.

ODS je duševně nemocný pacient. Katastrofa na obzoru, varuje Šťastný
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ex-poslanec Boris Šťastný

„Samozřejmě, ten výsledek pokládám za pokračování našich volebních debaklů a stále klesající preference a klesající důvěry voličů ODS. Tentokrát už je evidentní, že tento neblahý trend, který pokračuje už několikáté volby, se prohlubuje. Markantní byl už v podzimních krajských volbách a senátních volbách,“ uznává Šťastný.

Poslanec rozhodně odmítá, že by ve výsledku šlo o Sobotkovu chybu – je to zakládající člen ODS, dobrý politik a slušný člověk. A souhlasí s prezidentem Václavem Klausem, že jde o debakl pravice. „Miloš Zeman je levicový kandidát a Karel Schwarzenberg není pravicový kandidát, je to levicový kandidát. Jediný pravicový kandidát, nebo jeden z mála, byl Přemysl Sobotka,“ tvrdí Šťastný.

Vedení ODS podle Šťastného stále nevidí, že takto klesající preference mohou dopadnout katastrofou. „Jsem přesvědčen, že dochází k postupnému zdrcujícímu odlivu voličů občanských demokratů; je to vidět v každých volbách. A v ODS se opět nic neděje. Vedení se to zase snaží obejít nějakými výmluvami, slovo sebereflexe neexistuje a nikdo to nechce řešit. Přirovnal bych to k nemocnému pacientovi, který už není nemocen jen tělesně, ale i duševně,“ prohlásil v rozhovoru.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: joh

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

V troskách. Skandál se valí. Za covidová opatření hrozí velká pomsta

12:21 V troskách. Skandál se valí. Za covidová opatření hrozí velká pomsta

Ačkoliv někteří již zapomněli, Ministerstvo zdravotnictví bývalo kritizováno novináři, advokáty i ve…