Obavy koalice se naplňují. ODS je připravena dotáhnout EET k ústavnímu soudu

29.01.2016 14:15 | Zprávy
autor: čtk, mp

ODS je připravena podat ústavní stížnost, pokud koaliční poslanci 10. února schválí zákon o elektronické evidence tržeb. Tento termín si podle občanských demokratů prosadili v rozporu s jednacím řádem Sněmovny. Novinářům to dnes řekli předseda strany Petr Fiala a šéf poslanců ODS Zbyněk Stanjura. Fiala označil postup koalice za znásilnění parlamentní demokracie.

Obavy koalice se naplňují. ODS je připravena dotáhnout EET k ústavnímu soudu
Foto: ODS
Popisek: ODS

Koalice na dnešním jednání Sněmovny podle ODS porušila zákon, když zastavila debatu o EET a stanovila datum hlasování na 10. února. "Pokud koalice násilně prosadí zákon, který poškodí statisíce slušných a pracovitých lidí, obrátíme se na Ústavní soud. Elektronická evidence by byla zavedena jenom proto, že vládní koalice porušila zákon," uvedl Stajnura.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Filip Turek byl položen dotaz

Jak jste se dostal k utajovaným informacím?

Proč to nechcete prozradit? Nebo o ničem nevíte a zase jste lhal? A budete žádat o vyšší prověrku? Myslíte, že máte šanci ji vůbec dostat?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Tahle země nepatří veřejnoprávním médiím. Okamura neustoupí ani o centimetr

20:47 Tahle země nepatří veřejnoprávním médiím. Okamura neustoupí ani o centimetr

K návrhu nového zákona o médiích veřejné služby a jejich financování se Tomio Okamura vyjádřil v roz…