Oblastní politici ANO se staví za Babiše, neměl by sám odstupovat

11.05.2017 17:30 | Zprávy
autor: mp

Představitelé regionálních organizací ANO se při vládní krizi staví za svého předsedu a ministra financí Andreje Babiše, který by podle nich neměl dobrovolně odstupovat z vlády. Pokud by ale jeho odchod vyřešil situaci, měl by spolu s ním odejít i premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD), dodávali členové ANO.

Oblastní politici ANO se staví za Babiše, neměl by sám odstupovat
Foto: Hans Štembera
Popisek: IV. celostátní sněm hnutí ANO

Obdobné reakce z krajů lze podle olomouckého politologa Pavla Šaradína ale očekávat. „Celé hnutí stojí a padá s Andrejem Babišem, takže jinou reakci si zatím představit nelze,“ řekl ČTK politolog. Podle něj při sestavování volebních kandidátek hraje rozhodující roli míra loajality k předsedovi, který může kandidátky na základě stanov měnit.

Sobotka minulý týden oznámil demisi vlády, po dalším vývoji se ji ale rozhodl nepodat a navrhl prezidentovi Miloši Zemanovi pouze odvolání Babiše, což odůvodnil jeho nejasnými finančními operacemi a podezřením z ovlivňování médií. Zeman zatím tomuto návrhu nevyhověl a doporučil vládní koalici odchod Babiše i Sobotky z vlády, nebo předčasné volby do sněmovny, které koaliční strany odmítají.

Jihomoravská předsedkyně ANO Taťána Malá, brněnský primátor a místopředseda ANO Petr Vokřál, předseda ANO v Libereckém kraji Jaroslav Knížek, šéf moravskoslezského hnutí ANO Josef Bělica, předseda středočeské organizace ANO František Petrtýl, jednička kandidátky ANO pro sněmovní volby v hradeckém kraji Klára Dostálová, hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová ani předseda ANO v Pardubickém kraji Jan Řehounek ale důvody k Babišovu odvolání nevidí.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Igor Chaun: Zchudlý a odnárodněný občan se nebouří. Znám plán EU

13:33 Igor Chaun: Zchudlý a odnárodněný občan se nebouří. Znám plán EU

Režisér Igor Chaun varuje před migračním paktem, který nedávno vstoupil v platnost. Podle něj není j…