Oblastní sdružení ODS chtějí vysvětlení kauzy Pospíšil. Zvou si Nečase

28.06.2012 22:03

Náhlé odvolání ministra spravedlnosti Jiřího Pospíšila nevyvolalo vlnu diskusí jen mezi veřejností, vysvětlení od předsedy strany Petra Nečase chtějí také straníci z regionů ODS. Ti Nečase pozvali do Plzně. Pokud premiér pozvání nepřijme, jsou rozhodnuti přijet do Prahy.

Oblastní sdružení ODS chtějí vysvětlení kauzy Pospíšil. Zvou si Nečase
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Pospíšil a Petr Nečas
reklama

"Na čtvrteční 21. hodinu jsme svolali mimořádnou regionální radu," řekl serveru iDNES.cz manažer regionální kanceláře ODS v Plzeňském kraji Michal Šašek. "Přiměl nás k tomu spontánní tlak členů regionu, který přišel po odvolání Jiřího Pospíšila. Lidé chtějí slyšet odpovědi na to, proč se to stalo a jak to je," dodal místopředseda regionálního sdružení v Plzeňském kraji Roman Jurečko. "Bude se řešit, zda Jiří Pospíšil vezme kandidaturu na hejtmana, a tedy i lídra kandidátky," doplnil Jurečko další program jednání regionální rady.

Pro vysvětlení si přijedeme

Jurečko počítá i s variantou, že se Nečas nebude moci dostavit. "Chápeme, že premiér má nabitý program, proto vybereme reprezentativní vzorek z regionu, třeba primátora Plzně, předsedu oblasti Jiřího Šnebergra a místopředsedy. Tato skupina za panem premiérem velmi ráda pojede do Prahy," řekl a dodává, že způsob, jakým byl Pospíšil odvolán si žádá vysvětlení. "Všechno to bylo hotové za dvacet minut," říká.

Také z řad senátorů zaznívá kritika na Nečasovo rozhodnutí odvolat ministra. "Odvolání Jiřího Pospíšila považuji za naprosto nešťastné rozhodnutí poškozující jméno ODS.  Důvody, které uvádí premiér Nečas, považuji za nejasné a doufám, že budou dostatečně vysvětleny," napsal předseda oblastního sdružení Jičín Ladislav Brykner.

Objasnění tohoto kroku se dožadují i členové ODS v jižních Čechách. "Bude-li pan premiér v úterý na našem senátním klubu, určitě budeme požadovat podrobnější zdůvodnění jeho rozhodnutí," sdělil iDNES.cz senátor a starosta Chýnova Pavel Eybert.

Lidé jsou zklamaní. A dávají to najevo

Politici ODS z různých regionů zažívají podobnou situaci. Dostávají rozhořčené e-maily a SMS zprávy od voličů i členů strany. "Od rána nám zvoní telefony, přišlo snad 400 e-mailů a 80 SMS a voliči i členové ODS v nich tvrdí, že je to chyba a faul," popsal Jurečko.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: adr

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

KGB řádila v Srbsku. Za bílého dne si vyhlédla dceru politika… svědci hovoří, co jí udělali

11:10 KGB řádila v Srbsku. Za bílého dne si vyhlédla dceru politika… svědci hovoří, co jí udělali

Stejně jako v českém, tak i v tomto případě se kauza s ruskými agenty odehrála v minulosti a až dnes…