Od září budeme mít jednotné elektronické mýto

10.05.2017 11:10 | Zprávy
autor: čtk

Česká republika bude od letošního září připravená na zavedení jednotného elektronického mýta. Takzvané EETS úspěšně otestovalo Ředitelství silnic a dálnic spolu s provozovatelem tuzemského mýtného systému, společností Kapsch. Zavedení Jednotného evropského mýta po ČR požaduje Evropská unie. Systém má umožnit kamionům projíždět celou Evropskou s jedinou mýtnou palubní jednotkou.

Od září budeme mít jednotné elektronické mýto
Foto: Hans Štembera
Popisek: Dálnice D1 na Chodově

"Práce na dalším rozvíjení českého mýta a jeho otevření Evropě pokračují rychle, už v září budeme připraveni jednat s jednotlivými poskytovateli evropské služby elektronického mýtného o možnosti poskytovat tuto službu na území České republiky. Dopravcům se tak v příštích letech výrazně zkrátí administrace při placení mýta," řekl ministr dopravy Dan Ťok.

"Vítáme zavedení EETS, byť přichází s tříletým zpožděním. Pravdou ale je, že žádná země původní datum nestihla, řekl ČTK generální tajemník Česmad Bohemia Vojtěch Hromíř. Pro kamionové dopravce bude přínosem především to, že při projetí celou Evropu budou dostávat jeden souhrnný účet. Společnostem, které budou distribuovat palubní jednotky fungující ve všech zemích EU, nezbývá než držet palce, dodal šéf sdružení.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Teď se může stát cokoliv.“ Po žalobě Pavla na vládu

10:30 „Teď se může stát cokoliv.“ Po žalobě Pavla na vládu

Hrad dnes oznámil, že prezident Petr Pavel podává kvůli údajné nesoučinnosti vlády v otázce summitu …