Odboráři se sejdou s Babišem, chtějí mluvit hlavně o zemědělství

17.01.2014 6:58

Předáci Asociace samostatných odborů budou dnes jednat se šéfem hnutí ANO Andrejem Babišem. Představitelé druhé největší odborové centrály v zemi s ním chtějí diskutovat hlavně o zemědělských dotacích a o služebním zákonu. Asociace samostatných odborů zastřešuje například zemědělské, lékařské a vlivné železničářské odbory.

Odboráři se sejdou s Babišem, chtějí mluvit hlavně o zemědělství
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda hnutí ANO Andrej Babiš
reklama

Babiš se jako předseda jedné ze stran budoucí vlády už v první polovině prosince sešel s vedením největší odborové centrály - Českomoravské konfederace odborových svazů. Shodli se na potřebě lepšího výběru daní i na tom, že by noví ministři měli po svém nástupu ve svých úřadech provést audity.

Resort zemědělství připadl lidovcům

Podle předsedy Asociace samostatných odborů Bohumíra Dufka budou dnes pro odboráře hlavním tématem dotace pro zemědělce pro příští období. Miliardář Babiš vlastní chemicko-potravinářský holding Agrofert. Ve vznikajícím kabinetu by měl být vicepremiérem pro ekonomiku a ministrem financí. Resort zemědělství připadl lidovcům.

Předáci chtějí se šéfem hnutí ANO mluvit i o podobě služebního zákona, který bude projednávat sněmovna. Norma nevyžaduje od ministrů lustrační osvědčení. S jeho získáním by Babiš nyní mohl mít problém. Na Slovensku se soudí kvůli vedení ve svazcích komunistické Státní bezpečnosti. Prezident Miloš Zeman podmínil jmenování vlády úspěchem zákona v prvním čtení, tedy tím, že ho poslanci neodmítnou a pošlou ho do dalšího projednávání. Odboráře zajímá, jak by výsledná norma mohla vypadat. Chtějí také, aby vládní programové prohlášení projednala tripartita.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: adr, čtk
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tohle se chvilkařům líbit nebude. Šéf týdeníku je protáhl bahnem. Název nesedí, netransparentní úvazky...

17:38 Tohle se chvilkařům líbit nebude. Šéf týdeníku je protáhl bahnem. Název nesedí, netransparentní úvazky...

Dělá spolek Milion chvilek pro demokracii chybu, když vyráží do ulic kvůli Stanislavu Křečkovi? Publ…