Odcházející Majerová: Petru Fialovi odpouštím. Opravdu

18.04.2019 6:07

Po odvolání Václava Klase mladšího z čela školského výboru oznámila odchod z poslaneckého klubu občanských demokratů poslankyně ODS Zuzana Majerová Zahradníková. „Asi je do Klause zamilovaná,“ reagoval na její překvapivé oznámení smějící se předseda ODS Petr Fiala. A už to lítá. „Vzdělaný člověk? Kokot a totální kretén,“ pranýřují teď Fialu rozhořčení lidé na internetu, podle kterých je Majerová Zahradníková odvážná a má „koule“.

Odcházející Majerová: Petru Fialovi odpouštím. Opravdu
Foto: Archiv Zuzany Majerové Zahradníkové
Popisek: Zuzana Majerová Zahradníková je kandidátka ODS č. 3 v Olomouckém kraji
reklama

Poslankyně Majerová Zahradníková se v hlasování postavila za Klause a vysvětlila to tím, že pro jeho odvolání ze školského výboru hlasovat nemůže, protože vždy byla zastáncem odbornosti. Večer v TV Nova pak oznámila, že vystoupí z poslaneckého klubu občanských demokratů.

Předseda ODS Petr Fiala se o jejím rozhodnutí dozvěděl prý až z médií. Televize Nova se jej večer ve vysílání zeptala, co na odchod Majerové Zahradníkové říká. „Tohle úplně nedokážu vysvětlit. Snad jen tím, že paní poslankyně... to mě tak napadá... může být do Václava Klause zamilovaná, nebo něco takového,“ usmíval se do kamery.

Jeho reakce mnohé šokovala. TV Nova se proto spojila i s Majerovou Zahradníkovou a Fialovo vyjádření ocitovala. „Co na to mám říct. Náš předseda Fiala jedním dechem dodal, že mi odpouští, jak jsem hlasovala,“ uvedla.

„Nedávno jsem taková (Fialova) slova slyšela v kontextu s mým bývalým kolegou, musím říct, že je to opravdu hodně trapný pokus o vtip, ale já mu také odpouštím. A na rozdíl od něj opravdu,“ dodala.

Upřesnila, že o tom, jak bude hlasovat, přemýšlela již od chvíle, kdy ODS vyloučila Václava Klause mladšího ze strany. „Měla jsem na to měsíc. Rozhodně to není nějaký emocionální záchvěv,“ řekla s tím, že do Poslanecké sněmovny šla hájit nějaké principy. „Šla jsem tam jako bývalá učitelka bojovat a prosazovat kvalitní školství, rodinu, práva jednotlivce a svobodu, kterou si nikdy nemůžeme nechat vzít,“ podotkla.

„V poslední době cítím totální deziluzi z toho, že jedna z proklamací, kterou ODS vždy říkala, že školství je její priorita, tak dělá vše pro to, a ukazuje to na svém jednání, že je ochotna školství vyměnit za cokoli,“ řekl a dodala, že s něčím takovým se nemůže ztotožnit.

O změně stranických barev prý neuvažuje. „Pravdou je, že ve své podstatě je pro mě velice těžké koexistovat s kolegy, kteří nechápou mé rozhodnutí a kteří mají asi jinou morální integritu, nikterak to nesnižuji. Zvažuji odchod z poslaneckého klubu ODS, to ano,“ sdělila.

Poslankyně pak na dotaz, zda zvažuje, či je rozhodnuta odejít z klubu, odpověděla: „Když to takhle postavíte, ano, jsem rozhodnutá,“ řekla v živém vstupu ve večerním zpravodajství.

Klub ODS zůstane po odchodu Klause mladšího a Majerové Zahradníkové po ANO druhým nejsilnějším, bude mít 23 poslanců. Předseda ODS Petr Fiala vyloučil, že by ji někdo následoval.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Soukup valil oči. Pavel Novotný: Pravá ruka Fialy a europoslanec. To je nový plán. A přišly další sprosťárny

13:19 Soukup valil oči. Pavel Novotný: Pravá ruka Fialy a europoslanec. To je nový plán. A přišly další sprosťárny

Řeporyjský starosta Pavel Novotný (ODS) byl hostem v pořadu Týden podle Jaromíra Soukupa v TV Barran…