Odložení podzimních voleb? Hamáček to nevyloučil, pokud budou tisíce nakažených lidí v karanténě

21.07.2020 18:31 | Zprávy

Podle zákona se lidé s nařízenou karanténou voleb zúčastnit nemohou. Tisíce lidí v karanténě by podle vicepremiéra znamenaly horší situaci, než které Česko čelilo na začátku pandemie na jaře. Je možné tedy i případné odložení podzimních voleb.

Odložení podzimních voleb? Hamáček to nevyloučil, pokud budou tisíce nakažených lidí v karanténě
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jan Hamáček

„Stát by na to musel reagovat zase nějakou formou mimořádného stavu, i na to zákon pamatuje. V tom nejhorším případě by se dalo diskutovat i o odložení voleb, ale to nechci rýsovat černé scénáře,“ řekl Hamáček CNN Prima News. Chce vytvořit zvláštní expertní tým ze zástupců ministerstva vnitra a zdravotnictví, který má situaci posoudit a nabídnout případná řešení.

Volby do krajských zastupitelstev a třetiny Senátu se mají uskutečnit 2. a 3. října.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: nab

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Jaké budou další kroky ANO?

Vládu se vám odvolat nepodařilo, ale dost pravděpodobně budete v příští vládě, jak se pak k celé kauze postavíte? Budete ji prošetřovat? Protože ani já pod hlavičkou ODS nevěřím nezávislému prošetření.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Nastav *****!“ Tisíce vakcín do dětí? Bazalová vyzvala lékaře

14:43 „Nastav *****!“ Tisíce vakcín do dětí? Bazalová vyzvala lékaře

„Chlíbku, nastav prdel,“ vyzvala novinářka Angelika Bazalová předsedu České vakcinologické společnos…