Odstupte, slyšela včera starostka Prahy 3 od spolustraníka z TOPky

18.05.2012 11:18

Starostka Městské části Praha 3 Vladislava Hujová (TOP09) byla na čtvrtečním jednání Rady Městské části Praha 3 vyzvána svým stranickým kolegou Tomášem Kalouskem k rezignaci na svou funkci. Předmětem sporů jsou s největší pravděpodobností změny územního plánu a velké developerské projekty na území městské části.

Odstupte, slyšela včera starostka Prahy 3 od spolustraníka z TOPky
Foto: praha3.cz
Popisek: Vladislava Hujová, starostka Prahy 3 za TOP 09
reklama

„Paní starostka Hujová porušila zákon o Hlavním městě Praze a několik usnesení Rady Městské části Praha 3, proto jsem předložil výzvu na její rezignaci do Rady,“ potvrdil ParlamentnímListům.cz místostarosta MČ Praha 3 Tomáš Kalousek. „Rada Městské části Praha 3 vyslovila s tímto návrhem souhlas.  Šest členů bylo pro návrh, dva proti a jeden se zdržel hlasování,“ doplňuje Kalousek.

Návrh na odvolání předložil místostarosta a Hujové stranický kolega Tomáš Kalousek. Na jednání rady tak podle všeho vyvrcholily neshody, které dlouhodobě panují v koalici a především uvnitř samotné TOP 09. Rozpory se týkají územního plánování a výstavby.  O případném odvolání starostky bude rozhodovat zastupitelstvo. Příští řádné zasedání se má uskutečnit 26. června. Městskou část od posledních komunálních voleb řídí koalice TOP 09 a ODS.

Hujová prý podle Kalouska porušila zákon o hlavním městě Praze a několik usnesení rady městské části.

"Starostka si osvojuje kompetence, které jsou vyhrazeny výhradně radě," řekl Kalousek. "Poslala na magistrát dopis, který je v rozporu s platnými usneseními rady," doplnil. Čeho přesně se údajné pochybení starostky týká, ale říct nechtěl. "Šest členů se vyslovilo pro návrh, dva proti a jeden se hlasování zdržel," komentoval jednání rady.

Stojí za vším "čachry" s pozemky?

Předmětem sporů jsou s největší pravděpodobností změny územního plánu a velké developerské projekty na území městské části. Koalice se neshoduje třeba v názoru na pokračování výstavby poblíž parku Parukářka. Městská část v minulosti cenné pozemky za podivných okolností prodala.

"Pozemky získala neznámá společnost se zakrytými vlastníky. Existuje přitom vážné podezření, že je firma napojena na vedení radnice," domnívá se zastupitel Matěj Stropnický (SZ). Nejčastěji je v tomto případě skloňováno jméno vlivného podnikatele a zastupitele Pavla Hurdy (ODS).

Neshody pak prý dlouhodobě panují i v názoru na rozsáhlou revitalizaci městských bytů.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Alena Hechtová

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ty p*čo, jdi do prd*le, máme tu děti v autech. Volejte blázinec! VIDEO z Brna, s aktivistkou se nepárali

9:08 Ty p*čo, jdi do prd*le, máme tu děti v autech. Volejte blázinec! VIDEO z Brna, s aktivistkou se nepárali

Hnutí Extinction Rebellion (Rebelie proti vyhynutí), které bojuje za ochranu, o sobě dalo opět vědět…