Okamura s Davidem varují: Upraví EU jídelníček občanů? Masa je podle některých příliš

30.10.2021 16:12 | Zprávy

Předseda SPD Tomio Okamura natočil další video. Tentokrát si přizval europoslance zvoleného za SPD Ivana Davida a společně zhodnotili počínání Evropské unie. V Bruselu by si jejich slova za rámeček rozhodně nedali. Pánové tvrdě zkritizovali např. snahy Evropské komise mluvit lidem do toho, co si smějí dát k obědu.

Okamura s Davidem varují: Upraví EU jídelníček občanů? Masa je podle některých příliš
Foto: repro youtube
Popisek: Předseda hnutí SPD Tomio Okamura a europoslanec Ivan David

Okamura se s Davidem shodl, že Evropská unie má velké ambice v boji proti globálnímu oteplování. Tyto plány bohužel tvrdě dopadnou i na českou ekonomiku. Ale Ivan David naznačil, že v Evropském parlamentu už se trochu mění nálada, jelikož se stále víc a víc ukazuje, že Green Deal sice povede ke zchudnutí velkého množství lidí, ale jeho význam pro klima bude minimální, protože v Číně, v Indii a v Brazílii budují nové uhelné elektrárny.

Poslance Evropského parlamentu ke změně názoru vede např. pohled na prudce rostoucí ceny energií. Tento růst cen energií je vyvolán velkou poptávkou po energiích v Číně, a na straně druhé omezováním těžby pevných, kapalných i plynných paliv.

EU se snaží připravit také strategii na snížení emisí metanu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: mp

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Ing. Martin Kolovratník byl položen dotaz

Dálniční známka

Dobrý den, ví se, jak to bude za vaší vlády se zdražováním dálniční známky? Budete ji zdražovat jako předchozí (tato) vláda?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Videozáznam s Babišem vytažen v živém vysílání. Vondráček ho smetl

15:15 Videozáznam s Babišem vytažen v živém vysílání. Vondráček ho smetl

„Běžte se podívat do průmyslových podniků, jaká tam visí parte!“ pustil se poslanec Aleš Juchelka (A…