On ten Zeman nejen lže, ale ještě ohrožuje bezpečnost nás všech. Všichni jeho protikandidáti spráskli ruce nad nápadem dát milost Kajínkovi

13.05.2017 8:46

Milost, kterou se rozhodl prezident Miloš Zeman věnovat odsouzenému nájemnému vrahovi Jiřímu Kajínkovi, vzbudila velké ohlasy. Ať už pozitivní, či negativní. Deník Blesk se věnuje tomu, jak se vyvíjel Zemanův pohled na věc. Přináší však také názory prezidentských kandidátů.

On ten Zeman nejen lže, ale ještě ohrožuje bezpečnost nás všech. Všichni jeho protikandidáti spráskli ruce nad nápadem dát milost Kajínkovi
Foto: repro Youtube.com
Popisek: Doživotně odsouzený Jiří Kajínek

Ještě loni v únoru totiž Zeman Kajínkovi vzkazoval, že od něj milost čekat nemůže. Před svým zvolením pak Zeman sliboval, že milostmi bude šetřit a případně je má připravené pro těžce nemocné a odsouzené za méně závažné trestné činy. Do této chvíle pustil na svobodu sedm lidí. A nyní – odsouzeného dvojnásobného nájemného vraha Jiřího Kajínka. 

Za Zemana se v komentáři pro deník Blesk postavil například hudebník František Ringo Čech. „Jsem Milošovi vděčný, že mu pomohl. Kajínek nic neudělal. Dvacet let je příliš, chovali se k němu jako prasata,“ míní Čech s tím, že jak to opravdu bylo, ví jen bůh a Kajínek.

Ozývají se však také politologové, kteří mají za to, že propuštění Kajínka je jen zastíracím manévrem problémů s odvoláním ministra financí Andrejem Babišem (ANO). To si myslí politolog Tomáš Lebeda. Politoložka Vladimíra Dvořáková pak v Zemanově kroku vidí tah před prezidentskými volbami. 

A co si myslí textař Michal Horáček, který sám o Pražský hrad bojuje? „Není to správné, protože když přejímal úřad, učinil jednoznačný slib. Řekl, že se vzdává práva na amnestie a milosti,“ podotkl s tím, že nyní Zeman omilostnil doživotně odsouzeného vraha. 

Ještě radikálnější je pak ve svých slovech další kandidát, lékař Marek Hilšer. „Nejenže nám prezident lhal, ale především vážně ohrožuje bezpečnost běžných občanů této země. Rád bych věděl, jak se podívá do očí lidem, které může jeho rozhodnutí v budoucnosti vážně poškodit,“ míní.

Oproti tomu akademik Jiří Drahoš svá slova mírnil. „Teoreticky můžeme v každém rozsudku shledat to, že ten dotyčný, který je obviněn třeba z vražd atd., může být teoreticky nevinný. Nevím, jestli prezident je ten člověk, který má tyto věci řešit,“ podotkl.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Dámě z ciziny kavárníci nadávají, že pozvala na výstavu Babiše. Ona na oplátku vytáhla hororový zážitek s Fajtem a Hermanem

19:41 Dámě z ciziny kavárníci nadávají, že pozvala na výstavu Babiše. Ona na oplátku vytáhla hororový zážitek s Fajtem a Hermanem

Publicista Jiří Peňas, který se na webu Echo24 věnuje kultuře, napsal pár řádek o odvolaném řediteli…