Výsledky prvního kola prezidentské volby ho prý vůbec nepřekvapily, potvrdilo se akorát to, s čím tak nějak už všichni počítali. Nepřekvapilo ho prý ani ne příliš šťastné umístění Mirka Topolánka. „Topolánek do toho vlítl jako v nějaké operetě, no a stejně rychle vylítl. První kolo byla nuda v Praze, snad to začne být zajímavější,“ zhodnotil Hejma.
Dále také dodal, že výsledky voleb alespoň poukázaly na to, že Češi jsou moudrý národ. „Dokazujeme to znovu a znovu i v parlamentních volbách. Konečně se začínáme chovat jako členové EU a podle toho volíme,“ řekl a dodal, že třicet let tady byla teze, že Západ je mýtická oblast, kde vše vidí lépe a jsou mnohem dál než my. „Teď konečně lidé říkají, že jsou členové EU, a ptají se, proč mají čtvrtinové platy, pak je jasné, že vznikla volba Babiše, byznysmena, který to umí,“ dodal.
Drahoš sice říká, že jsme členové Unie, ale za to se máme chovat hlavně pěkně a nekonfliktně. To, že Zeman získal téměř čtyřicet procent, svědčí o tom, že jeho politika je prý správná. „On má zkrátka správnou politiku, je to neřízená střela, démon, i když jeho styl kolem, který lidé odsuzují, je děs, běs,“ řekl s nadšením.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
Hejma , názor , volby , Frekvence 1 , Pressklub
autor: nab
Na co podle vás tak strašně potřebujeme Ukrajince?
A jste nebo nejste pro jejich zařazení do českého sociálního sytému? Jaké konkrétní dávky by jim dávalo ANO, kdybyste byli ve vládě? A komu? Všem Ukrajincům?
Další články z rubriky

20:40 Zcela otevřený Orbán: Vyhlídka na evropské zemětřesení
Viktor Orbán v rozhovoru shrnul, z čeho pramení evropské problémy a proč Evropa míří k porážce. Sám …
- 18:00 „Jedete v dozimetru, bitcoinu, kampeličce“. Jiří Pospíšil neposlouchal rád
- 16:05 Ceny se tu blíží Západu, životní úroveň mnohem méně, rozebírá ekonom
- 5:30 Havel jim udělil milost. Pravda o únosu letadla z majora Zemana
- 20:37 Loutkáře máte v Rusku, soptila Leyenová. Sype se jí prý i vlastní frakce
- 12:45 Poučování lůzy z festivalového luxusu. Holec zdraví Vary