Ondřej Kolář nechápe: Pro značnou část Rusů je Putin pořád alfasamcem

2.7.2022 4:31 odp. | Ze sítí

Poslanec Ondřej Kolář (TOP 09) se na svém facebookovém profilu vyjádřil k prezidentu Ruské federace Vladimiru Putinovi. Podle něj je pro velkou část Rusů stále alfasamcem.

Ondřej Kolář nechápe: Pro značnou část Rusů je Putin pořád alfasamcem
Foto: Screen Prima CNN
Popisek: Ondřej Kolář na Prima CNN

„Pro velkou část Rusů je Putin pořád alfasamec, car, který v rukou drží otěže veliké matičky Rusi, dělá z ní zase velmoc a určuje světový běh dějin. Putin navázal na období, které Rusové nemají rádi, období vlády Borise Jelcina. Téhle době tam říkají ‚děrmokracie‘, přičemž ‚děrmo‘ je v ruštině ‚hovno‘, takže už z toho je jasný, že ten pokus o liberální demokracii se v Rusku u lidí moc neuchytil,“ poznamenal Kolář.

„Když jim Putin po ‚děrmokracii‘ nabídl vizi Ruska jako říše, které se ve světě bojí, řadě Rusů to imponovalo a slyší na to dodneška. To je asi ve vztahu k současnému konfliktu důležité vědět ze strany Ruska,“ dodal.

„Nijak to ale neurčuje a nemůže určovat to, jak má k Rusku přistupovat Západ. Rusko nemůže být tím, kdo bude diktovat začátek mírových jednání, jejich průběh, a už vůbec ne jejich výsledek. Rusko musí být vojensky dotlačeno do bodu, kdy tohle všechno začneme diktovat my,“ zmínil dále Ondřej Kolář.

O Ondřeji Kolářovi bylo hojně slyšet v minulých letech v souvislosti s jeho starostenskou pozicí na Praze 6 a tím, že nechal odstranit sochu maršála Koněva z náměstí Interbrigády v Bubenči. Proti tehdy byla ruská ambasáda, komunisté nebo různé proruské spolky a aktivisté. 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: vefTento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Senátor líčí, co zažil při natáčení se štábem Fridrichové. Aktivismus není novinařina, vzkazuje

17:00 Senátor líčí, co zažil při natáčení se štábem Fridrichové. Aktivismus není novinařina, vzkazuje

Senátor Zdeněk Hraba je rád, že Rada pro rozhlasové a televizní vysílání pokárala Českou televizi kv…