Oni nám chtějí strhnout vlajku! Hřbitovní scéna s Nočními vlky, podporovateli Ukrajiny a českou policií

06.05.2015 14:09 | Zprávy
autor: Radim Panenka

REPORTÁŽ Noční vlky vítalo na pražských Olšanských hřbitovech na sto padesát lidí. Ruští motorkáři, kteří do Prahy dorazili v úterý večer, zahájili svůj středeční program na čestném pohřebišti rudoarmějců, kteří padli na českém území při osvobozování od nacistů. U brány hřbitovů je vítaly ruské i georgijevské vlajky, ale „přivítat“ je přišli i odpůrci s americkým vojenským džípem a ukrajinskou vlajkou.

Oni nám chtějí strhnout vlajku! Hřbitovní scéna s Nočními vlky, podporovateli Ukrajiny a českou policií
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ruští motorkáři Noční vlci uctili památku rudoarmějců na Olšanských hřbitovech

Zhruba dvacítka ruských motorkářů z hnutí Noční vlci dorazila ve středu dopoledne na pražské Olšanské hřbitovy, kde se na čestném pohřebišti rudoarmějců u pomníku poklonili památce padlých sovětských vojáků. Samotnému aktu předcházela bohoslužba v tamním pravoslavném chrámu Zesnutí Přesvaté Bohorodice, kterou nechal za první republiky z vlastní kapsy postavit premiér Karel Kramář.

Zhruba sto padesát či dvě stě lidí vítalo s ruskými a georgijevskými vlajkami (symbol vítězství ve Velké vlastenecké válce – pozn. red.) ruské motorkáře. Ti v úterý večer v rámci své akce „Cesta vítězství: Moskva – Berlín“ dorazili do Prahy. Na čestném pohřebišti rudoarmějců na Olšanských hřbitovech se poklonili památce svých krajanů, kteří padli za oběť v boji proti nacismu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Šikanují členy a příznivce Motoristů. Poslankyni „je z toho na blití“

20:05 Šikanují členy a příznivce Motoristů. Poslankyni „je z toho na blití“

DENÍK POSLANKYNĚ Nové tváře ráda vidí ve své straně poslankyně Mororistů sobě Gabriela Sedláčková. Z…