Opakované senátní volby v Mostě jsou platné, soud nedostal stížnost

10.02.2017 21:30 | Zprávy

Opakované volby do Senátu ve volebním obvodu v Mostě platí. Nejvyšší správní soud neobdržel žádnou stížnost na tyto volby, termín pro podání stížností uplynul dnes v 16:00. Na webu to uvedla mluvčí soudu Sylva Dostálová. Senátorkou se stala lékařka Alena Dernerová. Její první zvolení v řádných říjnových volbách však kvůli stížnostem zneplatnil Nejvyšší správní soud. Dernerová se stala senátorkou i podruhé letos v lednu.

Opakované senátní volby v Mostě jsou platné, soud nedostal stížnost
Foto: Hans Štembera
Popisek: Návrh zákona o elektronické evidenci tržeb začal projednávat Senát

Dernerová vyhrála ve druhém kole podzimních voleb, v nichž porazila Jiřího Šlégra (ČSSD). Část Severočechů.cz, za něž kandidovala, ji však nepovažovala za řádnou kandidátku hnutí, připomíná ČTK. Jeho místopředsedkyně Hana Jeníčková proto požádala o odvolání kandidatury Dernerové ještě před volbami. Magistrát v Mostě k tomu ale nepřihlédl. Podle Nejvyššího správního soudu, na který se pak Jeníčková spolu s dalšími obrátila, nebylo rozhodnutí magistrátu správné. Nejvyšší správní soud volby zneplatnil s odůvodněním, že politická strana může do konání voleb odvolat kandidáta, kterého nominovala.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: mp

Leynová

Vzhledem k tomu, že Leynová byla demokraticky zvolena většinou, myslíte, že když by skončila, že by byl zvolen někdo jiný, kdo by šel proti ní? Co když bude zvolen ještě někdo horší?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ivan Bartoš překvapil slovy o Green Dealu. Ukázal na Babiše a KDU-ČSL

9:54 Ivan Bartoš překvapil slovy o Green Dealu. Ukázal na Babiše a KDU-ČSL

„Babiš s Merkelovou schválili Green Deal, jeho rozšíření, které následně vyjednalo KDU-ČSL, bude mít…