Opozice hodila občany přes palubu, napsal Babiš večer. Šílená kampaň. Odteď mají přímou odpovědnost za mrtvé

12.02.2021 8:23

„Definitivně hodili všechny občany České republiky přes palubu, jde jim jen o politické body,“ rozčílený premiér Andrej Babiš, který po sedmihodinové debatě v Poslanecké sněmovně nezískal potřebný počet hlasů pro prodloužení nouzového stavu, nyní obviňuje opozici, že „je přímo odpovědná za každého, kdo zemře“. Podle některých opozičních zástupců nesmí být dál země v rukou „šílence“, chtějí mít možnost do vládních opatření promluvit.

Opozice hodila občany přes palubu, napsal Babiš večer. Šílená kampaň. Odteď mají přímou odpovědnost za mrtvé
Foto: Screen ČT24
Popisek: Andrej Babiš v Poslanecké sněmovně
reklama

Anketa

Který z lídrů sněmovních stran ve vás vzbuzuje největší důvěru?

39%
0%
1%
45%
3%
hlasovalo: 28225 lidí

Pro návrh prodloužení o dalších 30 dnů stavu nouze ve čtvrtek zvedlo ruku 48 poslanců koaličních ANO a ČSSD. Celá opozice vládní žádost nepodpořila. Pro její přijetí bylo potřebných nejméně 54 poslaneckých hlasů. 

Všem, kteří pro návrh ruku nezvledli, premiér krátce po hlasování přičetl odpovědnost za všechny ty, kteří v důsledku takového rozhodnutí zemřou. „Poslanci ODS, TOP 09, KDU, Pirátů, STAN, KSČM a SPD definitivně hodili všechny občany České republiky přes palubu. Jsou od této chvíle přímo zodpovědní za každého našeho občana, který v důsledku neprodloužení nouzového stavu onemocněl nebo zemřel, za každého, koho ohrozili,“ píše na svém facebooku.

Mrzí jej, že mezi těmito poslanci není ani jediný státník. „Nikdo, kdo by jako státník přemýšlel a jednal. Opoziční strany nepochopitelně i v této chvíli jedou kampaň a v šílené honbě za hlasy voličů, kteří jsou už z kovidu logicky unavení, zahodili veškerou odpovědnost za lidské životy,“ pokračuje předseda vlády.

Můžeme podle premiéra s jistotou očekávat, že čísla nakažených, která teď nyní drží na uzdě, narostou. „Bude přibývat lidí na jipkách. Tohle opoziční poslanci samozřejmě velmi dobře ví, stejně jako musí vědět, že když skončí nouzový stav, může to být pro spousty lidí signál, že to máme za sebou a rozvolňujeme,“ dodává.

Když se opoziční strany neustále zaštiťují Evropou a evropskou spoluprací, měly by si podle Babiše vzít příklad z ostatních zemí EU, kde opozice vládní boj s pandemii nesabotovala. „U nás je to ale jinak. Tady se stále politikaří. Poslancům, kteří dnes hlasovali proti prodloužení nouzového stavu, nejde o lidi, o jejich životy. Jde jim jen o politické body,“ myslí si.

Zmiňuje, že takové chování odsoudil i náš západní soused. „Německo na nic nečekalo a ještě před hlasováním označilo Česko za oblast s mutacemi koronaviru. Cesty přes hranice tak budou v zásadě povoleny jen pro pracovníky ve zdravotnictví a další kritické infrastruktuře. Očekává se zavedení hraničních kontrol,“ píše s obavami, že se brzy přidají i další země.

„Všichni máme za ten nesmírně náročný rok velice jasnou představu, k čemu to povede. Masivní nárůsty, možný kolaps zdravotnictví, hrozba totálního chaosu.

Jestli to zvládneme? Samozřejmě že uděláme všechno, co budeme moci. My ano. Jako vždycky. Nenecháme vás ve štychu,“ slibuje premiér závěrem.


 


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Až po uši v ho*nech.“ Zlý den Janka Kroupy: Mával tajným důkazem, který hned vybouchl

9:52 „Až po uši v ho*nech.“ Zlý den Janka Kroupy: Mával tajným důkazem, který hned vybouchl

V pokračování kauzy Janka Kroupy a ministra Hamáčka se ukázalo, od koho získal investigativní noviná…