Ostrý návrh Babiše: Seknout plošně všechny položky v rozpočtu

19.11.2013 12:01 | Zprávy
autor: dkr, čtk

Jednání ČSSD s ANO o rozpočtu a daních sleduje i server Idnes.cz a odkazuje na výrok šéfa poslaneckého klubu ANO Jaroslava Faltýnka, který při příchodu na jednání s experty sociální demokracie uvedl, že ANO našlo úspory v řádu miliard korun. Ale už v pondělí večer v ČT Faltýnek řekl, že ANO zvažuje plošné šetření v návrhu rozpočtu. Místopředseda ČSSD Zaorálek hodnotí dosavadní jednání podle Aktuálně.cz jako klidné a konstruktivní.

Ostrý návrh Babiše: Seknout plošně všechny položky v rozpočtu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda poslaneckého klubu ANO Jaroslav Faltýnek

"My jsme se bavili v rámci našeho týmu, že bychom přišli s návrhem nějakého plošného šetření v řádu několik procent pro všechny resorty," cituje Idnes.cz Faltýnka. Plošné šetření by podle jeho slov mohlo být ve výši deseti procent.

ČSSD vychází z jednání na už uskutečněných schůzkách s ANO, kde už také došlo k dílčí shodě. "Nám minule říkali, že je shoda, že se nebude šetřit na investicích a na platech, tak pokud pan Faltýnek mluvil o provozních výdajích těch úřadů, tak bych tomu rozuměl. Škrtnout deset procent z rozpočtu je nesmysl," uvedl kandidát ČSSD na ministra financí Jan Mládek k posledním návrhům plošného šetření.

Diskuse bude ještě pokračovat

ČSSD zatím nechce opustit návrh zavedení speciální sektorové daně pro firmy z bankovnictví, energetiky a telekomunikací. Jinak by prý podle sociálních demokratů bylo těžké zaplatit vyšší valorizaci penzí o celou inflaci. Server idnes.cz ale píše, že hnutí ANO stejně zásadně takový krok nepodporuje. Faltýnek prý namítá, že zvýšení daní pro banky zdraží úvěry pro firmy a přibrzdí rozvoj ekonomiky. Stát se má podle ANO pokusit lépe daně vybrat a šetřit. Teprve kdyby se po roce, dvou ukázalo, že to nestačí, mohly by se podle něj vládní strany k daním vrátit. V tomto duchu také hovořil v ČT Andrej Babiš.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Migrační pakt

Vy tvrdíte, že jakýkoliv postih za nedodržování migračního paktu je vydíráním. Ale i když jsem proti povinným kótám, opravdu jde o vydírání, když ho naši politici schválili? Podle mě to byla chyba, kterou nevím, jestli se teď podaří ještě napravit.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

20:15 „Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

Knihovna Václava Havla čelí v poslední době obrovské krizi, která může vyvrcholit až zavřením instit…