Otřesné: Svišť za 25 dolarů, chřestýš za 70. Ve Wu-chanu, kde začal covid

09.06.2021 14:05

Epidemiolog Rastislav Maďar upozorňuje na zjištění hygieniků, jaká všechna zvířata se prodávala na tržištích ve Wu-chanu, odkud pocházejí první případy koronaviru na podzim roku 2019. Na tržištích se mimo jiné prodávalo maso páva, chřestýše, krokodýla a další 31 chráněných druhů. Zvířata byla držena v otřesných podmínkách a stánky nebyly patřičně hygienicky ošetřeny.

Otřesné: Svišť za 25 dolarů, chřestýš za 70. Ve Wu-chanu, kde začal covid
Foto: iStock.com / Uragon / koláž
Popisek: Otřesné podmínky zvířat na tržišti ve Wu-chanu

Maďar na svém twitteru informuje o odhaleních, která se týkají tržišť čínského Wu-chanu, odkud se podle všeho do světa rozšířilo onemocnění covid-19. „Charakteristika prodeje zvířat na 17 tržištích ve městě Wu-chan před pandemií 05/17–11/19. Dokumentuje přes 41 tis. kusů 38 druhů, z toho 31 chráněných. Nejdražší k jídlu svišť 25 USD/kg, páv 56 USD/kus a chřestýš 70 USD/kg. Pro porovnání drůbež 4,25 USD/kg,“ píše Maďar s odkazem na inkriminovanou studii.

 

 

„Volně žijící zvířata prodávaná ve Wu-chanu trpěla špatnými životními a hygienickými podmínkami a s tím se pojila řada zoonotických infekcí, které mohla potenciálně přenášet. Téměř všechna zvířata byla prodávána živá, v klecích namačkaná na sebe a ve špatném stavu. Většina obchodů nabízela řeznické služby prováděné na místě, což mělo značný dopad na hygienu potravin a dobré životní podmínky zvířat. Přibližně 30 % jedinců ze 6 kontrolovaných druhů savců mělo zranění způsobená střelnými zbraněmi nebo pastmi, což naznačuje nelegální sběr ve volné přírodě,“ píše se ve zprávě s tím, že zdroj nákazy se ale odhalit nepodařilo.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jma

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Útok na Babiše, jde to do rodiny. „Velká prasárna!“ Kalousek to schytal. A hned po něm senátor Smoljak. „Chucpe!“

18:12 Útok na Babiše, jde to do rodiny. „Velká prasárna!“ Kalousek to schytal. A hned po něm senátor Smoljak. „Chucpe!“

V politice bývá běžné, že se do ní zatahují rodinné spory, protože je v ní jakýkoli útok dobrý. „Ale…