Padesátá léta. Poslední zoufalý pokus zkorumpovaného systému, říká Babiš o svém stíhání. A vytáhl nepěkné věci na policistu, který jej šetří

11.08.2017 7:37 | Zprávy

Ve čtvrtek požádala policie Poslaneckou sněmovnu o vydání dvou poslanců k trestnímu stíhání – Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka. O den později se tomuto tématu věnují všechny velké deníky. Není bez zajímavosti, jak o kauze informují např. Lidové noviny, které před pár lety Babiš koupil a letos v lednu převedl do svěřenského fondu, a deník Právo.

Padesátá léta. Poslední zoufalý pokus zkorumpovaného systému, říká Babiš o svém stíhání. A vytáhl nepěkné věci na policistu, který jej šetří
Foto: Oldřich Szaban
Popisek: Andrej Babiš točil zmrzlinu v Liberci

Policie chce stíhat poslance Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka v kauze firmy Čapí hnízdo. Oba zákonodárce ale chrání imunita, takže vyšetřovatelé se napřed musí obrátit na Poslaneckou sněmovnu a požádat zákonodárce o vydání jejich kolegů.

Deník Právo připomíná, jak se k policejní žádosti staví sám Babiš. „Je to poslední zoufalý pokus toho zkorumpovaného systému a tradičních politiků mě zlikvidovat,“ řekl Babiš deníku. Doplnil také, že se vracíme do padesátých let minulého století. Tehdy komunisté organizovali politické procesy proti svým odpůrcům, které neváhali po zmanipulovaném procesu i popravit. „Načasování je jasné, je to snaha ovlivnit volby. Jsme jak v 50. letech,“ řekl doslova Babiš. Nejpopulárnější politik v zemi, jak Právo Babiše označuje, má zkrátka za to, že jeho případ je politicky motivován.

Právo se Babišově kauze věnuje na několika stránkách. Připomíná např., že Babišova manželka Monika by nemusela na policii vypovídat, pokud bude Babiš skutečně obviněn, protože po svatbě patří mezi Babišovy blízké osoby. Nechybí ani rozhovor se samotným Babišem, který říká, že má mraky nepřátel, takže čekal, že nějaký takový útok přijde.

„Vždyť je přece jasné, že to udělali právě proto, abych nekandidoval. Každý rozumný občan to pochopí,“ řekl Babiš.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Marek Benda byl položen dotaz

To, že některá média budete ignorovat řeší podle vás co?

Neměli byste se chovat spíš přesně obráceně a komunikovat a vysvětlovat vaše počínání a rozhodnutí? Protože nejen já jim mnohdy absolutně nerozumím. A když koukám, tak vy třeba nereagujete ani s těmi, co se vás zde na něco slušně ptají. Se pak nedivte, že dáme hlas někomu, kdo se s námi bavit hodlá....

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zrušili USAID. A za Prague Pride se bude platit

18:00 Zrušili USAID. A za Prague Pride se bude platit

Organizátoři Prague Pride Festivalu, největší české akce na podporu práv LGBT+ komunity, oznámili za…