Palermo, sorry jako. A Pelikán se dovolával Trumpa. Ve sněmovně bylo zase jednou veselo

03.02.2017 9:15

Ke zprávě sněmovní vyšetřovací komise ohledně reorganizace policie se vrací i deník Blesk. Všímá si především jednotlivých výroků, které v souvislosti s rozhodnutím komise zazněly.

Palermo, sorry jako. A Pelikán se dovolával Trumpa. Ve sněmovně bylo zase jednou veselo
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr financí Andrej Babiš
reklama

„Celá politická kampaň Andreje Babiše a ANO proti policejní reformě byla tedy založena na nepravdivých informacích a pomluvách. Konstrukce o spiknutí proti ÚOOZ, šířená ANO a médii patřícími Agrofertu, se dnes na základě zprávy parlamentní vyšetřovací komise zhroutila jako domeček z karet,“ zkonstatoval po vyslechnutí závěrů vyšetřovací komise premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). A vyzval Andreje Babiše (ANO) k omluvě. Té se však nedočkal.

Babiš totiž následně zkonstatoval, že české Palermo vyhrálo. A dodal, že české Palermo jsou strany, které tady od revoluce měly nejvíce korupčních skandálů. To jsou ČSSD, ODS a vrchol korupce pan Kalousek,“ nechal se slyšet Babiš. Následně pak na premiéra zaútočil – ať vysvětlí, za co si koupil tehdy byt za sedm milionů. 

Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) pak použil Babišova spojení „sorry jako“. „Myslel jsem, že tu zprávu ministr vnitra přijme a půjdeme od toho. Byl jsem naivní. Vždyť by stačilo prosté ,sorry jako‘,“ uvedl. 

Ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO) se zprávou rovněž spokojen není. Podle něj jsou závěry zprávy spekulacemi, které by nově zvolený americký prezident Donald Trump označil za alternativní fakta.

„Kampaň měla jediný cíl – odstranit člena komise policejního prezidenta a ministra vnitra Chovance, a tím oslabit premiéra Sobotku a destabilizovat celou ČSSD,“ nechal se pro změnu slyšet poslanec za TOP 09 Daniel Korte. Podle předsedy ODS byli detektivové Robert Šlachta a Jiří Komárek zneužiti v předvolebním boji před loňskými krajskými volbami. „Smutnou roli v tom má hlavně hnutí ANO,“ uvedl.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vrbětice: Továrna pro výrobu raket USA, šlo o ni. BIS tutlá pravdu. Načasování. Nová fakta

11:54 Vrbětice: Továrna pro výrobu raket USA, šlo o ni. BIS tutlá pravdu. Načasování. Nová fakta

Ve Vrběticích spáchali útok agenti GRU. Nešlo však o sklad společnosti IMEX Group, ale o továrnu na …