Pan ministr Jurečka je tradičně nepřítomen. Proč je ve vlaku jen jedna toaleta? Neobyčejně veselé interpelace pro pár "pozůstalých"

14.07.2017 7:03

Ve čtvrtek se v poslanecké sněmovně konaly interpelace premiéra Bohuslava Sobotky i dalších členů vlády. Účast poslanců i ministrů byla mizivá. Přesto si lidovecký poslanec Ludvík Hovorka neodpustil jeden zajímavý dotaz. Jeden ze soukromých dopravců podle něj totiž na železniční trati z Prahy do Nitry používá vlak, v němž je údajně jediná toaleta. „Prověřte to,“ vyzval zcela vážně poslanec ministra dopravy Dana Ťoka (ANO).

Pan ministr Jurečka je tradičně nepřítomen. Proč je ve vlaku jen jedna toaleta? Neobyčejně veselé interpelace pro pár "pozůstalých"
Foto: Hans Štembera
Popisek: Poslanecká sněmovna ČR
reklama

„Stává se, že někdy tato toaleta je pokažená, expres musí zastavit, minimálně jednou se tak stalo v Uherském Brodě, aby cestující mohli využít toaletu ve stanici,“ odůvodnil Ludvík Hovorka (KDU-ČSL) svou interpelaci. Domnívá se totiž, že daný vlak se na mezinárodní expres nehodí a měl by být zkontrolován. Ministr Ťok se sice z jednání omluvil. I tak ale po něm Hovorka žádá odpověď na otázku, zda Správa železniční dopravní cesty povolila spoj oprávněně, informoval web Idnes.cz.

Poslanec Hovorka si stěžoval tváří tvář k poloprázdnému sálu. Přítomni byli dva ministři a pouze pár poslanců. Přitom podle údajů na hlasovacím zařízení jich mělo být přítomných zhruba devadesát, což bylo způsobeno počtem přihlášených hlasovacích karet.  

„Vážený pane místopředsedo, chtělo by se mi říci, vážení pozůstalí, vzhledem k tomu, kolik nás tady zbylo,“  udělal si ze situace legraci ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO). Poslanec ANO Martin Kolovratník zase učinil narážku na omluveného šéfa resortu zemědělství zemědělství Mariana Jurečku (KDU-ČSL) jako na „tradičně nepřítomného“.

Do interpelací na premiéra Bohuslava Sobotku (ČSSD) se nakonec přihlásilo všech 12 poslanců a to ač byl Sobotka z jednacího dne kvůli pracovním důvodům omluven. Musel ale na dotazy interpelujících odpovídat písemně.

 


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: maz
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Připosr*ný Milion chvilek. My tam stejně půjdem.“ Minář něco vzkázal. Chvilkaři to slyšet nechtějí

11:05 „Připosr*ný Milion chvilek. My tam stejně půjdem.“ Minář něco vzkázal. Chvilkaři to slyšet nechtějí

Mikuláš Minář má problém. Včera prohlásil, že dodrží nařízení vlády a úterní demonstrace bude mít je…