Pane Hamáčku, politik by neměl být směšný. Reakce z ODS na varování před koalicí s Babišem

02.02.2021 23:10

Místopředseda ODS Martin Kupka vyvrací slova šéfa sociální demokracie Jana Hamáčka, který prohlásil, že je třeba dát si pozor na možnou koalici ODS a hnutí ANO. „Je dobře, když mají politici smysl pro humor, ale neměli by být směšní,“ vysmál se Kupka Hamáčkovi, který je ve vládě s hnutím ANO přes sedm let. Jako dobrý start také Kupka označil nový volební průzkum, podle kterého by koalice SPOLU získala přes 18 % hlasů.

Pane Hamáčku, politik by neměl být směšný. Reakce z ODS na varování před koalicí s Babišem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Martin Kupka za ODS

„Pokud Česká republika bude směřovat k vládě ANO a ODS, tak budu v našem potenciálním společném projektu navrhovat, abychom se veřejně zavázali, že taková vláda nevznikne za žádných okolností s naší podporou,“ překvapil Hamáček na sjezdu Strany zelených.

„Je dobře, když mají politici smysl pro humor, ale neměli by být směšní. Když sociální demokracie sedm let spolupracuje s hnutím ANO v koalici a teď varuje před koalicí hnutí ANO s ODS, tak to působí nedůvěryhodně a směšně,“ reagoval Kupka s tím, že spolupráce s ANO je zcela vyloučená.

Podle nejnovějšího volebního průzkumu společnosti Median by mohla koalice SPOLU, složená z ODS, KDU-ČSL a TOP 09, získat 18,5 % voličských hlasů. To by pro koalici znamenalo třetí místo za hnutím ANO a koalicí Pirátů a Starostů.

Podle Kupky bude ale výsledek určitě lepší. „V případě ODS to byly vždy průzkumy, které výrazně podhodnocovaly reálný volební výsledek, a troufám si tvrdit, že ty preference porostou tak, jak se bude dařit seznamovat veřejnost s tím, co chceme v těch následujících volbách lidem v České republice nabídnout,“ řekl Kupka podle informací serveru Echo24.cz. „Je to ale dobrý start,“ dodal.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jma

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

STOP. Fiala skončil povinné vakcíny

15:37 STOP. Fiala skončil povinné vakcíny

Premiér Petr Fiala po jednání vlády oznámil, že vláda neplánuje zavedení povinného očkování. „Důvody…