Pane Hamáčku, politik by neměl být směšný. Reakce z ODS na varování před koalicí s Babišem

02.02.2021 23:10

Místopředseda ODS Martin Kupka vyvrací slova šéfa sociální demokracie Jana Hamáčka, který prohlásil, že je třeba dát si pozor na možnou koalici ODS a hnutí ANO. „Je dobře, když mají politici smysl pro humor, ale neměli by být směšní,“ vysmál se Kupka Hamáčkovi, který je ve vládě s hnutím ANO přes sedm let. Jako dobrý start také Kupka označil nový volební průzkum, podle kterého by koalice SPOLU získala přes 18 % hlasů.

Pane Hamáčku, politik by neměl být směšný. Reakce z ODS na varování před koalicí s Babišem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Martin Kupka za ODS

„Pokud Česká republika bude směřovat k vládě ANO a ODS, tak budu v našem potenciálním společném projektu navrhovat, abychom se veřejně zavázali, že taková vláda nevznikne za žádných okolností s naší podporou,“ překvapil Hamáček na sjezdu Strany zelených.

„Je dobře, když mají politici smysl pro humor, ale neměli by být směšní. Když sociální demokracie sedm let spolupracuje s hnutím ANO v koalici a teď varuje před koalicí hnutí ANO s ODS, tak to působí nedůvěryhodně a směšně,“ reagoval Kupka s tím, že spolupráce s ANO je zcela vyloučená.

Podle nejnovějšího volebního průzkumu společnosti Median by mohla koalice SPOLU, složená z ODS, KDU-ČSL a TOP 09, získat 18,5 % voličských hlasů. To by pro koalici znamenalo třetí místo za hnutím ANO a koalicí Pirátů a Starostů.

Podle Kupky bude ale výsledek určitě lepší. „V případě ODS to byly vždy průzkumy, které výrazně podhodnocovaly reálný volební výsledek, a troufám si tvrdit, že ty preference porostou tak, jak se bude dařit seznamovat veřejnost s tím, co chceme v těch následujících volbách lidem v České republice nabídnout,“ řekl Kupka podle informací serveru Echo24.cz. „Je to ale dobrý start,“ dodal.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jma

Ing. Vojtěch Munzar byl položen dotaz

Jak chcete zabránit tomu, aby lidé odcházeli do předčasných důvodů?

A není to zcela pochopitelné, když se jim to vyplácí? A nepřijde vám nefér, že tu rostou důchody, ale i třeba vaše mzdy a spousta poctivě pracujícíh dělá stále za almužnu nebo za míň, než jsou třeba důchody? A proč se zvyšují dávky převážně - nejvíce důchodcům? Co třeba rodiny s dětmi? Těm naopak v...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Když tak volá, nechce se zastat Čechů? Vzkaz pro Pavla. Z jeho bývalé strany

17:13 Když tak volá, nechce se zastat Čechů? Vzkaz pro Pavla. Z jeho bývalé strany

Neomezená stávka zaměstnanců jihokorejské firmy Nexen na Lounsku pokračuje. Část stávkujících byla p…