Pane Hamáčku, politik by neměl být směšný. Reakce z ODS na varování před koalicí s Babišem

02.02.2021 23:10

Místopředseda ODS Martin Kupka vyvrací slova šéfa sociální demokracie Jana Hamáčka, který prohlásil, že je třeba dát si pozor na možnou koalici ODS a hnutí ANO. „Je dobře, když mají politici smysl pro humor, ale neměli by být směšní,“ vysmál se Kupka Hamáčkovi, který je ve vládě s hnutím ANO přes sedm let. Jako dobrý start také Kupka označil nový volební průzkum, podle kterého by koalice SPOLU získala přes 18 % hlasů.

Pane Hamáčku, politik by neměl být směšný. Reakce z ODS na varování před koalicí s Babišem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Martin Kupka za ODS

„Pokud Česká republika bude směřovat k vládě ANO a ODS, tak budu v našem potenciálním společném projektu navrhovat, abychom se veřejně zavázali, že taková vláda nevznikne za žádných okolností s naší podporou,“ překvapil Hamáček na sjezdu Strany zelených.

„Je dobře, když mají politici smysl pro humor, ale neměli by být směšní. Když sociální demokracie sedm let spolupracuje s hnutím ANO v koalici a teď varuje před koalicí hnutí ANO s ODS, tak to působí nedůvěryhodně a směšně,“ reagoval Kupka s tím, že spolupráce s ANO je zcela vyloučená.

Podle nejnovějšího volebního průzkumu společnosti Median by mohla koalice SPOLU, složená z ODS, KDU-ČSL a TOP 09, získat 18,5 % voličských hlasů. To by pro koalici znamenalo třetí místo za hnutím ANO a koalicí Pirátů a Starostů.

Podle Kupky bude ale výsledek určitě lepší. „V případě ODS to byly vždy průzkumy, které výrazně podhodnocovaly reálný volební výsledek, a troufám si tvrdit, že ty preference porostou tak, jak se bude dařit seznamovat veřejnost s tím, co chceme v těch následujících volbách lidem v České republice nabídnout,“ řekl Kupka podle informací serveru Echo24.cz. „Je to ale dobrý start,“ dodal.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: jma

Ing. Aleš Juchelka byl položen dotaz

životní úroveň

Dobrý den, pane Juchelko. Zajímá mě jedna věc. máte nějaký plán, jak zvýšit životní úroveň občanů ČR?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hlavní starost ministra Stanjury... Ekonom vysvětluje řezání do důchodů

21:20 Hlavní starost ministra Stanjury... Ekonom vysvětluje řezání do důchodů

ODS myslí na ratingové agentury, lidovci na své venkovské voliče. Takto se podle ekonoma Lukáše Kova…