Pane Hamáčku, řídil jste někdy opilý? I na tuto otázku předseda sněmovny čtenářům odpověděl

18.07.2015 16:15 | Zprávy
autor: mp

Z PROFILŮ Předseda Poslanecké sněmovny ČR Jan Hamáček odpovídá na dotazy čtenářů serveru ParlamentníListy.cz. Odpověděl na otázky týkající se referend v Česku, smlouvy o volném obchodu mezi USA a EU (TTIP). Padnou malé firmy za oběť evropským korporacím? Další dotazy se týkaly rozpadu Československa, ale třeba také alkoholu.

Pane Hamáčku, řídil jste někdy opilý? I na tuto otázku předseda sněmovny čtenářům odpověděl
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda poslanecké sněmovny Jan Hamáček

Vláda schválila zákon o obecném referendu, podle něhož by k vyvolání všelidového hlasování stačilo 250 tisíc z přibližně osmi milionů oprávněných voličů, občanů České republiky. Ukazuje se však, že se některým lidem zdá tato hranice i tak příliš vysoká. Nestačilo by k vyvolání referenda jen 100 tisíc podpisů, ptal se čtenář vystupující pod přezdívkou Sju.

„Dobrý den, v této věci zatím rozhodovala vláda, která navrhuje zákon Poslanecké sněmovně. Čeká nás tedy ještě debata o všech aspektech tohoto zákona včetně počtu potřebných podpisů,“ odvětil Hamáček.

A když budeme mít zákon o obecném referendu, nestačil by nám třeba menší počet poslanců? To byla další otázka, na kterou Hamáček reagoval. Podle jeho názoru je 200 poslanců tak akorát, protože jejich práce nespočívá jen v tom, že sedí ve sněmovně a hlasují např. o vyjádření důvěry vládě. Značnou část práce odvádějí ve výborech, kde se zabývají legislativní prací. A při menším počtu poslanců by nebylo nijak snadné všechny výbory obsadit. V souvislosti s prací ve sněmovně padl také dotaz, jak se Hamáčkovi spolupracuje s místopředsedkyní sněmovny a ANO Jaroslavou Jermanovou. Není na místě ji vyměnit? „S paní místopředsedkyní Jermanovou se mi spolupracuje velmi dobře,“ prohlásil Hamáček.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Eva Decroix, Ph.D., MBA, MPA byl položen dotaz

Rodiče

Dobrý den, mohu se zeptat, kdo přesně ze senátorů stojí za návrhem, aby rodič, který nemá po rozvodu dítě v péči, mohl být z důležitých rozhodnutí života dítěte vyloučen? Já nevím, podle mě to není úplně správné, i když zase někdy je mezi rodiči domluva obtížná a doplácí na to právě dítě, což také n...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Měli jste odmítnout. Ústavní odborník Ústavnímu soudu

19:15 Měli jste odmítnout. Ústavní odborník Ústavnímu soudu

ParlamentníListy.cz získaly stanovisko advokáta a odborníka na Ústavní právo Jaroslava Kuby, které v…