Parlament by své pravomoci mohl převést na Lukoil, varuje profesor práva

13.10.2013 17:17 | Zprávy

Profesor právní filosofie a sociologie na univerzitě v britském Cardiffu Jiří Přibáň v upoutávce na novou knihu rozhovorů, které s ním vedl novinář Karel Hvížďala, hodnotí Zemanovy politické tahy při nastolení vlády premiéra Jiřího Rusnoka.

Parlament by své pravomoci mohl převést na Lukoil, varuje profesor práva
Foto: Ladislav Carda
Popisek: Profesor Jiří Přibáň

Ač se Zemanovými kroky nesouhlasí a dokonce je považuje přímo za škodlivé, uznává jejich promyšlenost a politickou chytrost. „Politicky jde o hodně chytrý krok, ale z ústavního hlediska jednoznačně škodlivý,“ domnívá se profesor Přibáň. „Prezident nejednal protiústavně, naopak využil pravomoc, kterou mu Ústava výslovně poskytuje. Jeho postup však ukazuje, že ne každý krok, který je v souladu s textem Ústavy, je také z hlediska demokratické ústavnosti správný,“ pokračuje ve svém hodnocení.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: jma

Ing. Radim Fiala byl položen dotaz

Také by mě ty vaše seznamy zajímaly

Můžete otevřeně sdělit, kolik tato vláda vyvezla techniky na Ukrajinu? Jestli vás dobře chápu, tak na rozdíl od nás lidí máte k dispozici nějaký seznam. Zveřejníte ho? A dá se vyčíslit celková pomoc Ukrajině - nejen kterou jsme vyvezli, ale i ta, kterou jim poskytujeme tady?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Je to mnohem horší.“ Daniel Vávra o cenzuře. Rumunsko, ale i ČR

22:06 „Je to mnohem horší.“ Daniel Vávra o cenzuře. Rumunsko, ale i ČR

Zakladatel Společnosti pro obranu svobody projevu Daniel Vávra vystoupil na Konzervativním kempu s k…