Paroubek se brání pomluvám: Nedám se zastrašit, pane Babiši

19.11.2013 17:23 | Zprávy
autor: mp

Expremiér Jiří Paroubek se ohradil proti článkům z Mf Dnes a Lidových novin, ve kterých je prý zesměšňován ve věci jeho možného dalšího angažmá na některé z vysokých škol. Paroubek na svém webu VašeVěc.cz uvádí vše na pravou míru a nezapomíná dodat, že za útokem proti jeho osobě stojí majitel obou deníků miliardář Andrej Babiš.

Paroubek se brání pomluvám: Nedám se zastrašit, pane Babiši
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Paroubek

„V poslední době jsem opakovaně upozorňoval na to, že Andrej Babiš nemá dostatečnou kvalifikaci pro to, aby zastával funkci ministra financí. O tom jsem přesvědčen a na tomto názoru nic nezmění ani tato 'drobná' kampaň jeho věstníků. Stejně tak, jako jsem přesvědčen, že člověk, který je evidován jako agent komunistické státní bezpečnosti, by neměl zastávat jakoukoliv vysokou ústavní funkci. Zastrašit podobnými články se rozhodně nenechám a budu to opakovat,“ poznamenává Paroubek.

A co se týče možného angažmá na vysokých školách, Paroubek pomýšlel spíše na dvě až tři vystoupení ročně před studenty, a to bez nároku na honorář. Tuto informaci expremiér podle vlastních slov zdůraznil i redaktorům Lidových novin, ale ti to jaksi opomněli zmínit. Vzhledem k tomu, že neuplatňuje nárok na honorář, nehodlá se přihlašovat do otevřených výběrových řízení na místa pedagogů. Je i nadále přesvědčen, že coby někdejší náměstek pražského primátora, ministr i expremiér může studentům předat své zkušenosti.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

20:15 „Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

Knihovna Václava Havla čelí v poslední době obrovské krizi, která může vyvrcholit až zavřením instit…