Paroubkův Dimun: 17. listopad poukázal na bezradnost ČSSD

18.11.2011 18:48

Z výzkumu společnosti STEM z půli listopadu vyplývá, že dvě třetiny společnosti odmítají vládní reformy. Podpora největší opoziční strany, sociální demokracie, však tento fakt nijak výrazně nereflektuje. V současné době by tuto stranu volila přibližně čtvrtina voličů, přičemž toto číslo zůstává poměrně konstantní. „Jak to, že ČSSD netěží z odporu k vládě a nevykazuje aspoň o deset procent vyšší podporu?“ táže se Petr Dimun, poradce expředsedy ČSSD Jiřího Paroubka.

Paroubkův Dimun: 17. listopad poukázal na bezradnost ČSSD
reklama

Právě nijak ohromující podpora podle Dimuna přinutila poslance ČSSD k zahájení obstrukční bitvy, které jsme byli svědky před dvěma týdny. Jenž tahle cesta z nevýraznosti opozičním politikům nevyšla - ti, kteří se do obstrukcí nejviditelněji zapojili, zaznamenali podle jmenovaného průzkumu až tříprocentní pokles popularity. Co víc, podle STEM naopak obstrukce pomohly vládním politikům.

„Je zřejmé, že obstrukce ČSSD nic pozitivního nepřinesly, lidé pochopili, že to bylo jen divadlo, bezduché plácnutí do vody, které mělo zastřít dosavadní spokojené opoziční podřimování ČSSD," uzavírá Dimun. Dále připomíná, že sociální demokraté na jaře propásli jedinečnou šanci na potopení celé vlády. Po kauze uplácení ve Věcech veřejných Vítem Bártou totiž hlasování o nedůvěře vládě mohlo končit ve prospěch opozice. Vedení ČSSD se však podle Dimuna této možnosti, kterou jim navrhoval Jiří Paroubek, zaleklo.

Opoziční guláš

Podle Dimuna působí současné chování ČSSD na voliče velmi nepřehledně. Předseda strany Sobotka dnes sice plánuje hlasování o nedůvěře vládě, vedení se však není schopné dohodnout na přesném postupu. „Není se ani čemu divit, když její první místopředseda a šéf Asociace krajů Hašek plánuje spolu s hejtmany za veřejné prostředky krajská referenda, která s existencí Nečasovy vlády počítají," komentuje Dimun počínání socialistů.


Svou současnou bezradnost ČSSD podle Dimuna demonstrovala vystoupením na 17. listopadu, kdy spolu s komunisty pohřbívali „iluze Sametové revoluce." Mnozí účastníci akce přitom socialisty „přivítali" pískotem, což podle Dimuna jasně ukazuje bezradnost, v jaké se ČSSD v současné době nachází. „Ta ČSSD, která ústy svého předsedy na jedné straně odmítá jakoukoliv spolupráci s KSČM, aby se pak potupně připojila k demonstraci, která byla v režii stoupenců KSČM," uzavírá Dimun.

Čtěte také:

Dimun o obstrukcích ČSSD: Zavšivený labrador se nese k moci 

Petr Dimun: Důsledky obstrukcí ČSSD aneb o znechucení z politik 

Petr Dimun: Babišovy dobroty

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: qot
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Připosr*ný Milion chvilek. My tam stejně půjdem.“ Minář něco vzkázal. Chvilkaři to slyšet nechtějí

11:05 „Připosr*ný Milion chvilek. My tam stejně půjdem.“ Minář něco vzkázal. Chvilkaři to slyšet nechtějí

Mikuláš Minář má problém. Včera prohlásil, že dodrží nařízení vlády a úterní demonstrace bude mít je…