Pátá kolona Ruska v českém parlamentnu? Miroslav Grebeníček od plic říká své

04.03.2015 14:45

Komunistický poslanec Miroslav Grebeníček se vymezil proti některým tvrzením o Rusku, která v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz uvedl poslanec a místopředseda TOP 09 Marek Ženíšek. Jedná se prý o fantazie a myšlenkové zkraty, které jsou v rozporu s realitou. Skutečnost je prý úplně jiná.

Pátá kolona Ruska v českém parlamentnu? Miroslav Grebeníček od plic říká své
Foto: kscm.cz
Popisek: Miroslav Grebeníček, poslanec KSČM

Ženíšek v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz kromě jiného uvedl, že ho upřímně děsí, že určité skupiny obyvatel mají tendenci zpochybňovat to, že jsme součástí Severoatlantické aliance a že Spojené státy americké jsou naším spojencem. Poslanec si to vysvětluje tím, že by dotyční chtěli být raději součástí nějakého svazku s Ruskem. „Kdo v tomto směru zanechal největší stopu? Zeptejte se bývalého prezidenta Klause a současného prezidenta Zemana. Pak je tu velké množství agentů Ruské federace, kteří na našem území operují, jak naše bezpečnostní služby každým rokem informují. A v neposlední řadě jsou tu naši lidé, dokonce i v parlamentu, kteří tvoří takovou tu – nezdráhám se to nazvat pravým jménem – pátou kolonu!“ řekl Ženíšek.

Ruský prezident Vladimir Putin je dle jeho soudu neschopný prezident, který nedokázal transformovat ruskou ekonomiku tak, aby nebyla závislá jen na příjmech z nerostných surovin, zejména pak ze zemního plynu. A navíc prý izoloval svou zemi na mezinárodní scéně.

Celý rozhovor k přečtení ZDE

S Ženíškovými tvrzeními Grebeníček zásadně nesouhlasí. „Fantazie a myšlenkové zkraty pravicové politiky jsou v rozporu s realitou. Ráda si plete i příčiny a důsledky toho, co se dnes v Evropě a ve světě odehrává. Těm, kdo ještě dnes nekriticky obhajují imperiální manýry a barbarské válčení Spojených států a nejsou schopni vnímat katastrofální důsledky, chybí potřebná míra sebereflexe,“ uvedl Grebeníček v reakci na dotaz jednoho ze čtenářů ParlamentníchListů.cz.

Po tom, co předvedly USA a další členské státy NATO v Afghánistánu, Iráku, Libyi a Sýrii, ale i v Kosovu, je prý zřejmé, jakým nebezpečím je a může být také pro Evropu neustálá expanze NATO na východ. Konfrontační a militaristická politika Spojených států, jejich snaha o udržení nebo posílení svého vlivu i za cenu podněcování převratů a válek je údajně zcela zřetelná.

Grebeníček tvrdí, že Ukrajina, Rusko a celá Evropa jsou dnes další obětí snah Spojených států rozšiřovat sféry vlivu, diktovat světový pořádek a získat ekonomickou i vojenskou kontrolu nad dalšími oblastmi. „Pokud reprezentanti české pravicové politiky cítí, že jim narostla "americká křídla", pak nedohlédají, jaká strašlivá rizika taková expanzivní a konfrontační politika znamená pro globálně propojený svět a Evropu v něm,“ konstatuje komunistický poslanec.

Plné znění otázky a odpovědi ZDE


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: luš

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vojtěchu, vraťte diplom. Znásilňování práva, stále dokola. Pánové nahoře nás záměrně udržují ve strachu, myslí si advokátka Zwyrtek Hamplová

20:25 Vojtěchu, vraťte diplom. Znásilňování práva, stále dokola. Pánové nahoře nás záměrně udržují ve strachu, myslí si advokátka Zwyrtek Hamplová

„Nedej bože, to tvoří po večerech sami?“ Známá a oceňovaná advokátka Jana Zwyrtek Hamplová kroutí hl…