Pavel Šafr: Babiš ČSSD zničí

23.05.2018 14:42

Šéfredaktor serveru Forum24.cz předpovídá ČSSD chmurnou budoucnost. Stranu prý nezachrání ani to, že se dnes předseda ČSSD údajně plazí po kolenou.

Pavel Šafr: Babiš ČSSD zničí
Foto: Archiv PŠ
Popisek: Pavel Šafr
reklama

Pavel Šafr se domnívá, že sociální demokraté možná nakonec Babišovi pomohou získat důvěru ve Sněmovně pro jeho vládu, ale do roka a do dne se se zlou potážou. Nezachrání je ani to, že se dnes předseda ČSSD Jan Hamáček prakticky plazí po kolenou. Tak vidí Šafr počínání současného předsedy sociální demokracie.

„Zatímco se předseda ČSSD plazí po kolenou po celé zemi a prosí své straníky, aby v referendu podpořili jeho vládní koalici s hnutím ANO, vedou znalci Andreje Babiše diskuzi o osudu takové společné vlády. Prakticky nikdo soudný nevěří v možnost, že by menšinová vláda hnutí ANO a ČSSD opřená o komunistickou stranu vydržela v dělné spolupráci do konce volebního období. Andrej Babiš netrpí nikdy soucitem s těmi, kdo ho omezují v ovládání firem. Zatím s každým, s kým měl kdy firmu, bez skrupulí zatočil. Má za sebou zničené osudy mnoha lidí. Někdejší spolumajitelé Kosteleckých uzenin jsou toho příkladem. Zemřeli v bídě,“ napsal varovně Šafr.

Českou republiku prý Andrej Babiš také vnímá jako firmu. Její nepřátelské převzetí už téměř dovršil. Možná k tomu teď potřebuje partnery, protože bez důvěry českého Parlamentu bude s Babišem mluvit málokterý evropský politik, ale s těmi to podle Šafra dopadne stejně špatně jako s jejich předchůdci. Lidový dům přežije jen tehdy, když se podřídí pravidlům Babišova politického holdingu. Autor nepochybuje, že v takovém případě ČSSD do pár let zhyne.

Anebo prý má ještě jednu možnost. Zamířit do opozice a tam se opět postavit na nohy. Šafr připomíná, že už je tu jeden pozitivní příklad. ODS před lety padla na dno, zamířila do opozice a dnes opět roste.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nic nemáte a zde je důkaz. Explukovník rozstřelil BIS Vrbětice

10:38 Nic nemáte a zde je důkaz. Explukovník rozstřelil BIS Vrbětice

Jak to s Vrběticemi bylo a hlavně nebylo, vysvětluje ve své nové analýze nezávislá zpravodajská agen…