Pro Paggia má loajalita své hranice a on už byl z Věcí veřejných vyčerpaný. „Budu i nadále prosazovat ideály VV, ale myslím, že to je víc než jen bezbřehá stranická disciplinovanost,“ řekl v rozhovoru pro Týden.cz.
Odchod z VV je moje iniciativa. Peake byla poslední světýlko na konci tunelu
Dlouhou dobu mu vadilo zmatené a nedůvěryhodné vedení, nulová sebereflexe strany a nejasnosti kolem financování. Paggia také překvapilo oznámení Víta Bárty, že hodlá kandidovat na hejtmana Plzeňského kraje. Nelíbil se mu ani požadavek na ministry Věcí veřejných, aby vystoupili z vlády. To vše pak vedlo k tomu, že svou stranu stejně jako poslanecký klub opustil.
Odchod z VV byla prý jeho vlastní iniciativa, o které se dlouho rozhodoval. Svou stranu mnohokrát vyzýval, aby upustila od podezřívání všech okolo ze snahy rozbít VV a aby se pokusila o sebereflexi. Prý své rozhodnutí odejít věděl mnohem dřív než Karolína Peake.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vfe