Pekarová zděšena Blatným. Ten prý včera předvedl kiks

01.04.2021 7:54

Ministr zdravotnictví za hnutí ANO Jan Blatný konstatoval, že pokud se lidé o Velikonocích nebudou chovat tak, jak se v časech koronavirové pandemie sluší a patří, nastane „prů*er“. Vysvětlil také, proč kabinet Andreje Babiše (ANO) prozatím odmítá otevřít okresy. Pokud se lidé neumí chovat ani doma, tak se nebudou umět chovat ani mimo okres, a to vláda nechce riskovat. A v tu chvíli bouchla předsedkyně TOP 09 do stolu.

Pekarová zděšena Blatným. Ten prý včera předvedl kiks
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová

„Zcela otevřeně říkám, že když lidé nebudou dodržovat opatření, tak 12. dubna otevřeme školy tak maximálně na týden,“ varoval podle ČTK Blatný občany, co se stane, pokud se lidé o Velikonocích nebudou řídit vládními opatřeními. Vláda však o 12. dubnu zatím nerozhodla.

Hrozí nám prý „veliký průser“: „Když se lidé utrhnou z řetězu o Velikonocích, tak máme veliký průser,“ zaznělo.

Ministr zdravotnictví za ANO naznačil, že podle zkušeností z pražské náplavky se lidé neumí chovat a dodržovat opatření ani ve svém domovském městě, nedá se předpokládat, že by je dodržovali mimo okres.

Údajně netušil, že se to nahrává. Novinář MF Dnes Josef Kopecký nad Blatným kroutil hlavou.

„Ministr Blatný řekl na zdravotním výboru Sněmovny, že když lidé nebudou dodržovat opatření, tak se 12. dubna otevřou školy maximálně na týden, a když se lidé o Velikonocích utrhnou ze řetězu, máme ‚fakt velkej průser‘... Před tím před poslanci řekl, že neví, zda se to nahrává...“ poznamenal k tomu Kopecký.

Josef Kopecký o ministrovi Blatném

A Markéta Pekarová Adamová už nevydržela mlčet.

A to už Markéta Pekarová Adamová nevydržela nehnutě poslouchat.

„Ministr Blatný k umožnění cesty do přilehlých okresů: ‚Tito lidé, kteří se neumějí chovat ve svém vlastním městě, pojedou do celé země a tam se budou chovat úplně stejně.‘ To je hrůzostrašná dikce! Ne, pane ministře, zrušením uzavření okresů se nestane vůbec nic. Máte na to data,“ zdůraznila rozzlobená předsedkyně strany.

Markéta Pekarová Adamová se zlobí

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: mp

Migrační pakt

Dobrý den, zajímalo by mě, zda se z migračního paktu můžeme nějak vyvázat nebo je to už hotová věc? A řeší vůbec to hlavní, jak nelegální migraci zabránit? Není třeba řešit příčinu problému než pak jeho důsledky?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Wałęsa žárlil na Havla... Visegrád přežije, je si jist Ivan Hoffman. I Fialu a Tuska

17:41 Wałęsa žárlil na Havla... Visegrád přežije, je si jist Ivan Hoffman. I Fialu a Tuska

POHLED IVANA HOFFMANA V týdnu se sešla skupina V4 a podle mnohých to bylo nejbouřlivější jednání za …