Peklo. Ksichty. Mamlasové. Režisér se podíval, kdo vlastně kandiduje

15.10.2017 22:02 | Zprávy
autor: vef

Režisér David Martinek se na svém facebookovém profilu rozhovořil o nadcházejících sněmovních volbách. „Volby v banana republic jsou za pět dní,“ zmínil úvodem s tím, že se na volebních lístcích snažil najít někoho, kdo je slušný člověk.

Peklo. Ksichty. Mamlasové. Režisér se podíval, kdo vlastně kandiduje
Foto: Hans Štembera
Popisek: Volební zákon, ilustrační foto

Martinek následně popisuje, že vyházel partaje, které z principu ne. „Jal jsem se mrknout na weby partají, které by se potenciálně daly,“ sdělil s tím, že to neměl dělat. „Weby partají jsou teda hodně velké peklo. U třetího webu mě napadlo, že to, co nejvíc vypovídá o skutečné úrovni stran, jsou právě tyhle weby. A lidé. Konkrétní lidé, kteří pak budou sedět v parlamentu. A to je fakt k neuvěření. Sami si ověřte, jak vlastně přesně vypadají lidé, kteří jsou na kandidátkách. Za svůj region. Mrkněte na lidi, kterým to za pár dní ‚hodíte‘. Mrkněte na weby stran, na ‚grafiku'‘, na nefunkční odkazy, profilové fotky, ty ksichty, co na těch fotkách předvádějí, plus jejich šílené profily. Teda jestli se vůbec na konkrétní lidi doklikáte. A nemluvím jen o podivných stranách z okraje spektra,“ sdělil se slovy, že mluví i o stranách, jejichž lídři se reálně utkávají na obrazovkách.

Takhle pak podle jeho slov budou provádět svou politiku, skutečný výkon. „Tihle lidé pak budou nakonec rozhodovat o veřejných financích a o vašich životech. Mamlasové, kteří nejsou schopni dát dohromady ani funkční web. Ani vlastní profily bez stylistických chyb. Nebo si nedokážou obstarat slušnou fotku. Základní, triviální věci. To je totiž česká politika. Nažehlení lídři, kteří mudrují v televizních debatách. A v regionech změť lidí, kterým byste dali dvacku, ať mají aspoň na levnou polívku...,“ sdělil.  

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Migrační pakt

Vy tvrdíte, že jakýkoliv postih za nedodržování migračního paktu je vydíráním. Ale i když jsem proti povinným kótám, opravdu jde o vydírání, když ho naši politici schválili? Podle mě to byla chyba, kterou nevím, jestli se teď podaří ještě napravit.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Igor Chaun: Zchudlý a odnárodněný občan se nebouří. Znám plán EU

13:33 Igor Chaun: Zchudlý a odnárodněný občan se nebouří. Znám plán EU

Režisér Igor Chaun varuje před migračním paktem, který nedávno vstoupil v platnost. Podle něj není j…