Pěstitele konopí možná osvobodí. Prý byl nepříčetný

08.09.2012 17:58

Obnovy případu se nejspíš dočká Dušan Dvořák z Prostějovska, který již před dvěma lety odešel od soudu s podmíněným trestem za pěstování konopí. Podle nejnovějšího znaleckého posudku totiž Dvořák v době spáchání činu byl nepříčetný.

Pěstitele konopí možná osvobodí. Prý byl nepříčetný
Foto: Archiv
Popisek: Konopí - ilustrační foto

Server IDNES.cz informuje, že případ se stal v roce 2009, kdy v Dvořákově zahradě v Ospělově na Prostějovsku policisté zabavili téměř 800 rostlin a další konopí již v usušeném stavu. Za to již předloni Dvořák od soudu vyfasoval 30 měsíců vězení s tříletým odkladem.

Policisté u něj provedli sklizeň ještě třikrát - v letech 2010, 2011 a naposledy minulý týden. Již při projednávání jeho druhého pěstitelského přečinu se však objevil u soudu znalecký posudek, označující Dvořáka za nepříčetného. Proto za tyto úrody již nebyl trestán.  

Nyní byla otevřena i jeho první kauza, ve které mu stále běžel trest. „Návrh jsem podal proto, že ze znaleckého posudku vyplynulo, že duševní poruchou, pro kterou byla v další věci vzata obžaloba zpět, trpěl i v době činu, za nějž byl už pravomocně odsouzen. Objevily se nové skutečnosti v té době neznámé a jsou příčinou možné revize původního rozsudku,“ vysvětlil státní zástupce Ivo Černík.

Vytrvalý pěstitel, který je zároveň zakladatelem sdružení Konopí a ředitelem Edukativní konopné kliniky, tento zvrat v případu vítá.Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jav

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Já přivedl hnutí do Sněmovny, skoncovali jsme s Babišem. Farský potom, co mu hnutí řeklo, ať pustí mandát

4:00 Já přivedl hnutí do Sněmovny, skoncovali jsme s Babišem. Farský potom, co mu hnutí řeklo, ať pustí mandát

Poslanec Jan Farský složí na žádost svého hnutí mandát. V příspěvku na sociálních sítích ovšem své r…