Petr Bendl o Čapím hnízdě: Chtěli jsme, aby u nás v kraji bydleli turisté. A je z toho školicí centrum Agrofertu

17. 3. 2016 10:02

Informace o Farmě Čapí hnízdo, která je spojována s ministrem financí a předsedou hnutí ANO Andrejem Babišem, i když on se v současné době tomuto spojení zuby nehty brání, přinášejí přehledně dnešní Hospodářské noviny.

Petr Bendl o Čapím hnízdě: Chtěli jsme, aby u nás v kraji bydleli turisté. A je z toho školicí centrum Agrofertu
Foto: ReproFoto: FTV Prima
Popisek: Andrej Babiš v pořadu Partie

Od té doby, co Čapí hnízdo vyšetřuje kvůli podezření na dotační podvod bruselský OLAF, Babiš se od projektu, který ještě před pár lety nazýval svým, snaží distancovat. 

Původně to měl být turistický magnet středních Čech, v současné době je to spíše místo pro semináře bohatých firem, v němž funguje malá zoo. 

Farma u Olbramovic na Benešovsku poskytuje také čtyři restaurace. Mimo hlavní sezonu funguje pouze ta s názvem Lihovar, kde si mimo jiné můžete dát kachní prso s pečenými játry foie gras za 390 korun.

Dvoulůžkový pokoj se snídaní vyjde v tomto centru, kde nechybí wellness, tenisové kurty, bowling či golfová akademie, na 4400 korun za noc. 

Otázka, která se nyní řeší, je, zda Babiš získal dotaci 54 milionů korun oprávněně. Peníze totiž měly směřovat do rozvoje cestovního ruchu. A jak poznamenávají Hospodářské noviny, je otázkou, zda to projekt splňuje, je-li zaměřen na bohatou klientelu. 

„Chtěli jsme, aby turisté nebydleli jen v Praze a k nám do kraje se jezdili pouze podívat za památkou a pak zase zpět do Prahy. Že se mezi žadateli vyskytne někdo, kdo vlastně využije prostředky k vlastnímu bydlení, a nikoliv k podnikání, neboť ceny jsou na Čapím hnízdě pro normálního smrtelníka neakceptovatelné, to nikdo nemohl tušit. Takový projekt je ale absolutní výjimka. Skoro se dá říct, že je to spíš školicí centrum Agrofertu než zařízení s hotelovými službami,“ říká k přidělení dotace tehdejší hejtman Petr Bendl (ODS). 

V obci Olbramovice i přes kauzu Babiše doslova milují. Je to pro ně významný „chalupář“, který zaměstnává lidi z vesnice a zároveň sem tam pošle i něco na rozvoj obce. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

EXKLUZIVNĚ Sobotka znovu do vlády? Zákulisní jednání z pověření Andreje Babiše nabírají hodně nečekaný směr

4:41 EXKLUZIVNĚ Sobotka znovu do vlády? Zákulisní jednání z pověření Andreje Babiše nabírají hodně nečekaný směr

Ještě zkraje prosince sociální demokracie avizovala, že menšinový kabinet premiéra Babiše nepodpoří.…