Pirát Pikal: Děkuji Německu, Francii a Izraeli. Napravují Babišovu neschopnost

22.03.2021 13:09

Pirátská strana se rozhodla zaslat poděkování Francii, Německu a Izraeli za to, že poskytly vakcíny proti covidu. Cizí země podle Pirátů napravují přešlapy vlády Andreje Babiše (ANO). Píše o tom web PirátskéListy.cz.

Pirát Pikal: Děkuji Německu, Francii a Izraeli. Napravují Babišovu neschopnost
Foto: Piráti
Popisek: Vojtěch Pikal

Místopředseda Poslanecké sněmovny za Piráty Vojtěch Pikal zaslal dopis velvyslancům Francie, Německa a Izraele, ve kterém vyjádřil poděkování za dodávku vakcín proti onemocnění covid-19 do České republiky. Poděkování také adresoval předsedkyni Evropské komise Ursule von der Leyen za to, že Česko dostane přednostně dalších 100 tisíc dávek v rámci příští unijní dodávky.

Anketa

Byl by Ivan Bartoš dobrý premiér?

1%
97%
2%
hlasovalo: 21197 lidí

Piráti ale v této souvislosti upozornili zároveň na to, že je tristní, aby zahraniční státy musely napravovat neschopnost vlády Andreje Babiše. Právě ta je totiž zodpovědná za kritickou situaci v naší zemi, i když jí Piráti od jara předkládali řadu plánů a návrhů, jak s pandemií bojovat. Vláda nebyla schopná včasně zajistit například ochranné a hygienické zdravotní pomůcky, testy, vakcíny ani injekční stříkačky pro aplikaci. 

„Potvrzuje se, že právě ve chvíli největšího ohrožení poznáváme obětavou i velkorysou pomoc a skutečnou podstatu našich přátelských a spojeneckých vztahů. Věřím, že tuto krizi překonáme jen vzájemnou spoluprací – a to bez ohledu na hranice a další rozdělující faktory. Za skutečné dary se sluší poděkovat. Beru to jako samozřejmost,“ uvedl Vojtěch Pikal. 

„Tento dar od našich partnerů z rodiny demokratických států je opravdovou pomocí, obzvlášť v kontextu toho, že se ještě fakticky žádná země zcela nevypořádala s pandemií. Přesto se rozhodli nám poslat vakcíny ze svých zásob. Přál bych si, aby tahle ukázka solidarity byla do budoucna inspirací pro ostatní, a tedy i pro nás. Mrzí mě ale, že České republika tuto podporu vůbec potřebuje. Je to bohužel výsledek ročního boje s pandemií v podání této vlády, která v ochraně svých občanů zcela selhala,“ dodal místopředseda Výboru pro evropské záležitosti František Kopřiva. 

František Kopřiva

  • Piráti
  • Profil není spravován mnou. Dotazy můžete psát mailem.

Francie zaslala České republice 100 000 dávek vakcíny, německé spolkové státy Sasko, Bavorsko a Durynsko dohromady 15 000 dávek a Izrael pak 5000 dávek. 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

COVID-19

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

autor: vef

aktivistická politika STAN

To jste zhodnotil přesně, i já jsem z vývoje hnutí jako její (nyní už bývalý) volič zklamaný. Čím ale mslíte, že to je, že se tak odchílila od svých kořenů? Je za tím nové vedení?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Fiala by ho měl poslat do... Síkela pod palbou. „Neotvírejte složenky,“ padlo raději doporučení

17:56 Fiala by ho měl poslat do... Síkela pod palbou. „Neotvírejte složenky,“ padlo raději doporučení

Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela nejdříve v neděli, tedy den po volbách, v pořadu Otázky Václ…