Piráti: Za konopí levnější a dostupnější

16.09.2021 11:50

Pirátská strana jásá. Podařilo se jí prosadit dostupnější léčebné konopí pro lidi, kteří ho potřebují. Jde o jednu z cest, kterou Piráti a Starostové chtějí vrátit zemi budoucnost.

Piráti: Za konopí levnější a dostupnější
Foto: archiv RV
Popisek: Marihuana

Pirátští poslanci Radek Holomčík a Tomáš Vymazal se na sociální síti Facebook radují, že se konečně podařilo léčebné konopí zpřístupnit lidem, kteří jej opravdu potřebují.

„Povedlo se! Léčebné konopí bude díky Pirátům levnější a dostupnější. Pěstitelům technického konopí zase nebudou hrozit zbytečné represe,“ pochvalují si pirátští zákonodárci. „Dojde k navýšení limitu obsahu THC v technickém konopí na 1 % - pěstitelé se tedy nebudou muset obávat zbytečné kriminalizace v důsledku pěkného počasí a dalších pěstebních podmínek,“ popsali následně jednu z výhod zákona.

Zemědělci, kteří pěstují konopí v odrůdách zahrnutých v evropském katalogu, nebudou muset prokazovat obsah THC v rostlinách. Dostupnější budou i licence na pěstování konopí, takže se rozšíří počet podnikatelů, kteří budou moci konopí pro léčebné účely pěstovat.

„Všechny extrakty z konopí, které mají obsah THC do 1 % hmotnosti a které zároveň nemají omamné účinky, budou zcela vyňaty z režimu nakládání s návykovými látkami. To znamená, že například mastička vyrobená z neomamné odrůdy konopí, už nebude návykovou látkou, ačkoliv obsahuje THC a ačkoliv původní rostlina konopí mohla přesáhnout i 1 % THC. Díky naředění účinných látek během výroby masti vznikne ‚extrakt‘, který nebude návykovou látkou ve smyslu zákona,“ uvádí dále poslanci.

Pak už jen v duchu volebního hesla koalice Pirátů a STAN svorně volají: Vraťme zemi budoucnost.

Piráti a konopí

Piráti a konopí

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hrozí ztracené čtyři roky? Pirát Peksa vyhlíží novou vládu. S mírnými obavami

23:59 Hrozí ztracené čtyři roky? Pirát Peksa vyhlíží novou vládu. S mírnými obavami

PŮLNOČNÍ ROZHOVOR „Motivovaná a disciplinovaná menšina voličů Starostů zcela vymazala volbu těch, kt…